close
ویدئو کنفرانس

رشد محبوبیت ویدئو کنفرانس در بین کسب ‌و ‌کارها و مزایایی که این فناوری برای کسب ‌و کارها دارد را بسیار شنیده‌ایم و در این مطلب قصد داریم تا به معرفی فناوری ویدیو کنفرانس و مزایای آن بپردازیم.

ویدئو کنفرانس چیست ؟

ویدئو کنفرانس یا Video Conferencing ارتباطی زنده و تصویری بین دو یا چندین گروه بدون توجه به موقعیت مکانی آن‌هاست. ویدیو کنفرانس مزایای زیادی برای کسب ‌و ‌کارها دارد، به عنوان مثال کسب‌ و کارهایی که در نقاط مختلف دنیا دفتر دارند می‌توانند به کمک این فناوری بدون نیاز به هزینه زمانی یا مالی می‌توانند با یکدیگر در ارتباط باشند.

مزایای دیگر ویدیو کنفرانس شامل قابلیت برقراری جلسات دوره‌ای، مذاکره بر شرایط قرارداد و مصاحبه‌های کار است.

 

ویدئو کنفرانس چگونه کار می‌کند ؟

مزیت اصلی ویدئو کنفرانس نسبت به تله‌کنفرانس این است که افراد حاضر در جلسه می‌توانند یکدیگر را ببینند و ارتباط قوی‌تری با یکدیگر داشته باشند. زمانی که ویدیو کنفرانس به صورت غیر رسمی برقرار شود آن را ویدئو کال و یا تماس تصویری می‌نامند.

راه‌های مختلفی برای برقراری یک جلسهویدیو کنفرانس وجود دارد. می‌توان به کمک یک وبکم مناسب در یک جلسه شرکت کرد.

تلفن‌های همراه نیز دارای ویژگی‌هایی هستند که می‌توانند برای برقراری یک جلسه ویدیو کنفرانس استفاده شوند، این ویژگی‌ها را می‌توانید در مطلب ویژگی‌های مناسب ویدئو کنفرانس مطالعه کنید. همچنین نرم‌افزارهای مناسب تماس تصویری برای تلفن‌های همراه موجودند که قابلیت‌های فراوانی را در اختیار شما قرار می‌دهند.

 

موارد استفاده از ویدئو کنفرانس

شرکتها‌ی بزرگی که چندین دفتر در مناطق مختلف دارند می‌توانند با فناوری کنفرانس ویدئویی به برقراری جلسات غیرحضوری بپردازند و هزینه‌های مربوط به این جلسات را کاهش دهند. همچنین می‌توانند به صورت بسیار ساده‌تری به اشتراک گذاری اطلاعات بپردازند.

فناوری کنفرانس ویدئویی می‌تواند برای امر آموزش نیز استفاده شود. تشکیل کلاس درس مجازی در هر مکان و در هر زمان و یا آموزش کارکرد انواع دستگاه‌ها و یا روند کار به کارکنان.

ویدیو کنفرانس می‌تواند برای برقراری جلسات دوره‌ای مانند جلسات مدیران یک کسب‌ و کار با سهام‌داران آن شرکت و یا جلساتی که برای ارائه گذارش‌ها برگذار می‌شود نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

با استفاده از فناوری کنفرانس ویدئویی می‌توان به جذب افراد دورکار برای کسب و کار خود پرداخت، دورکاری مزایای زیادی برای کارفرما و کارکنان یک مجموعه خواهد داشت. برای آشنایی با دورکاری و مزایای آن می‌توانید مطلب مربوطه را مطالعه کنید.

 

تجیزات لازم برای برقراری جلسه کنفرانس ویدئویی

  1. ارتباط اینترنت قدرتمند و با اتصال به کمک سیم برای جلوگیری از هرگونه کندی یا قطعی ارتباط
  2. به تعداد گروه‌های شرکت‌کننده در جلسه دستگاه ویدیو کنفرانس مناسب
  3. میکروفون برای انتقال اطلاعات صوتی اشخاص
  4. هدفون و یا اسپیکر برای شنیده شدن افراد در حال صحبت
  5. نرم‌افزار مناسب برای برقراری جلسه ویدیو کنفرانس

موارد ذکر شده مواردی هستند که لازمه‌ی برقراری جلسه ویدیو کنفرانس هستند، اما می‌توان با رعایت بسیاری از نکات دیگر کیفیت این جلسات را ارتقاء داد.

این نکات می‌تواند در طراحی اتاق ویدئو کنفرانس، افزایش تأثیرگذاری تماس ویدئویی، استفاده از پرزنتر در ارائه اطلاعات، و انتخاب راهکار ویدئو کنفرانس مناسب برای کسب‌ و کار خود باشد.

به عنوان مثال در مورد انتخاب سیستم ویدیو کنفرانس مناسب، شرکت لاجیتک در سبد محصولات کنفرانس ویدئویی خود بازه بسیار وسیعی دارد و انتخاب دستگاه اشتباه می‌تواند علاوه بر عدم قابلیت ارائه کیفیت لازم، هزینه زیادی را به کسب و کار شما وارد کند.

رنج محصولات کنفرانس ویدئویی گروهی لاجیتک شامل محصولات زیر می‌شود :

ویدئو کنفرانس

ویدئو کنفرانس لاجیتک GROUP

سیستم ویدیو کنفرانس لاجیتک GROUP یکی از محبوب‌ترین سیستم‌های کنفرانس ویدئویی این شرکت محسوب می‌شود و برای جلسات ۲۰ نفره به بالا استفاده می‌شود. این سیستم کنفرانس ویدئویی دارای دو میکروفون و یک اسپیکرفون است که قابلیت پوشش یک اتاق بزرگ را دارد و دوربین PTZ این مجموعه قابلیت فیلم‌برداری با کیفیت Full-HD 1080p را با زاویه دید ۹۰ درجه دارد.

ویدئو کنفرانس

ویدئو کنفرانس لاجیتک MeetUp

سیستم ویدئو کنفرانس لاجیتک MeetUp برای اتاق‌هایی با ابعاد متوسط و کوچک و ظرفیت ۵ تا ۱۵ نفر طراحی شده است. این سیستم ویدیو کنفرانس دارای کیفیت فیلم‌برداری ۴K با زاویه دید ۱۲۰ درجه است. برای مطالعه کاملا‌تر در مورد این محصول می‌توانید مطلب بررسی لاجیتک MeetUp را مطالعه کنید.

 

ویدئو کنفرانس

ویدیو کنفرانس لاجیتک Connect

سیستم ویدئو کنفرانس لاجیتک Connect برای قابلیت برقراری جلسه توسط تیم‌های کوچک و یا تیم‌های سیار طراحی شده و به دلیل داشتن طراحی پرتابل و قابل شارژ بودن این سیستم می‌توانید آن را به همراه خود داشته باشید و در هر مکانی تنا به کمک یک رایانه همراه و دسترسی به اینترنت به برقراری جلسات ویدیو کنفرانس بپردازید. می‌توانید مطلب بررسی ویدئو کنفرانس لاجیتک Connect را مطالعه کنید.

 

ویدئو کنفرانس

ویدئو کنفرانس لاجیتک RALLY

سیستم ویدئو کنفرانس لاجیتک RALLY جدید‌ترین عضو خانواده کنفرانس ویدئویی لاجیتک است و جایگزین لاجیتک GROUP محسوب می‌شود، تغییراتی که دستگاه RALLY نسبت به GROUP دارد شامل :

  • ارتقاء کیفیت فیلم‌برداری از Full HD 1080p به Ultra HD 4K
  • استفاده از مجموعه فناوری‌های جدید Logitech RightSense برای تنظیم خودکار دوربین و تصویر
  • کیفیت بهتر بخش صوتی تماس به کمک استفاده از میکروفون‌ها و اسپیکر‌های بهتر در این مجموعه است

می‌توانید مطلب بررسی ویدئو کنفرانس لاجیتک RALLY را مطالعه کنید.

برچسب‌ها : تجهیزات ویدئو کنفرانسسیستم ویدئو کنفرانسکنفرانس ویدئوییمزایای ویدئو کنفرانسویدئو کنفرانسویدئو کنفرانس چیستویدیو کنفرانس

نظرات خود را ثبت کنید