close
خرید ویدئو کنفرانس

با توجه به شیوع ویروس کرونا میزان استفاده از تجهیزات ویدئو کنفرانس و برگزاری جلسات و دورکاری افراد بسیار بیشتر از گذشته شده‌است؛ به همین دلیل استفاده از نرم‌افزارهای ویدئو کنفرانس مانند زوم و تهیه سیستم‌های ویدئو کنفرانس افزایش بسیاری پیدا کرده‌است. اما باید بدانید که خرید ویدئو کنفرانس برای هر نوع شرایط اتاق کنفرانسی، قابلیت‌های ویژه خود را نیاز خواهد داشت و در این مطلب قصد داریم تا شما را برای خرید ویدئو کنفرانس مناسب برای کسب و کار خود راهنمایی کنیم.

ویدئو کنفرانس مناسب

 • ماژولار بودن راهکار
 • ساختار کنفرانس ویدئویی
 • نصب و نگهداری
 • ابعاد اتاق ویدئو کنفرانس

اطلاع این ویژگی‌ها در رابطه با هر دستگاه ویدئو کنفرانس باعث می‌شوند تا شما بتوانید دستگاه ویدئو کنفرانس مناسب خود را تهیه کنید و هزینه بیشتری برای تهیه دستگاهی که نتوانید به درستی از آن استفاده کنید را نپردازید.

ماژولار بودن ویدئو کنفرانس

خرید ویدئو کنفرانس مناسب

تهیه سیستم‌های ویدئو کنفرانس هزینه‌ای ۴ تا ۱۰۰ میلیون تومانی را می‌تواند در بر داشته باشد و برای انتخاب و خرید ویدئو کنفرانس مناسب با کمترین هزینه می‌بایست تمامی ویژگی‌های یک سیستم ویدئو کنفرانس را در نظر بگیرید.

برخی از سیستم‌های ویدئو کنفرانسی مانند سیستم‌های ویدئو کنفرانس Polycom و Cisco دارای محدودیت‌های نرم‌افزاری هستند و تنها با نرم‌افزارهای خاصی کار می‌کنند و اکثر این نرم‌افزارها باید خریداری شوند، اما سیستم‌های ویدئو کنفرانس لاجیتک یا Owl labs و لاجیتک برای کار نیاز به نرم‌افزار مخصوصی ندارند و با تمامی نرم‌افزار‌های رایگان و پولی کار می‌کنند که به شما قابلیت استفاده از نرم‌افزاری که با آن راحت‌ترید یا تمایل به استفاده از آن را دارید را می‌دهند.

همچنین برخی از سیستم‌های ویدئو کنفرانس مانند Flipdock به شما اجازه اضافه کردن و اتصال میکروفون، دوربین و اسپیکر‌های مختلف را به شما می‌دهند.

داشتن تجهیزات ویدئو کنفرانسی که بتوانید بدون هیچ محدودیتی و با هر نرم افزار و هر دستگاهی با آن به تشکیل جلسه ویدئو کنفرانس بپردازید باعث می‌شود تا تمام جلسات خود را محدود به یک دستگاه کنید و در هر زمان و با هر دستگاه و بدون در نظر گرفتن تجهیزات طرف مقابل تماس با آن‌ها ارتباط برقرار کنید.

بیشتر بخوانید: نرم افزار ویدئو کنفرانس چیست

ساختار کنفرانس ویدئویی

منظور ما در این بخش از ساختار، نوع نرم‌افزار و نحوه کارکرد آن است که دارای ۲ نوع است : داخلی و خدمات ابری

با استفاده از خدمات ویدئو کنفرانس ابری پلتفرم شما در توسط ارائه دهنده خدمات شما و به صورت خودکار و اتوماتیک ساخته و مدیریت می‌شود. این دسته از خدمات برای کسب و کارهای تازه‌کار و کوچک مناسب‌تر است؛ زیرا می‌توانید با توجه به تعداد کاربران و میزان استفاده خود از نسخه‌های رایگان این نرم‌افزارها یا نسخه‌های پولی آن‌ها با هزینه کم استفاده کنید.

استفاده از خدمات داخلی خود باعث می‌شود تا اطلاعات شما با امنیت بسیار بالایی منتقل شود، زیرا این اطلاعات از طریق سرورها و Data Center های خود منتقل می‌شود.

بیشتر بخوانید: اشتباهات امنیتی ویدئو کنفرانس که باید از آن‌ها پرهیز کنیم

این که کدام نوع از ارائه دهنده خدمات را انتخاب می‌کنید به شما بستگی دارد، اما باید خدماتی را برگزینید که با سیستم ویدئو کنفرانسی که تهیه می‌کنید قابل استفاده باشد.

نصب و نگهداری تجهیزات ویدئو کنفرانس

نصب ویدئو کنفرانس

زمانی که به انتخاب و خرید ویدئو کنفرانس مناسب برای خود می‌پردازید، نصب ساده تجهیزات می‌تواند عاملی تأثیرگذار در انتخاب شما باشد. به عنوان مثال سیستم‌های ویدئو کنفرانس لاجیتک دارای نصب Plug-and-Play هستند.

 

Plug-and-Play بودن این تجهیزات بدین معنا است که برای نصب آن‌ها تنها کافی است تا قطعات آن را به یکدیگر وصل کنید و سپس آن را به کامپیوتر خود متصل کنید و بدون نیاز به نصب نرم‌افزار یا درایور مخصوص به راه اندازی ویدئو کنفرانس خود بپردازید؛ درحالی که سیستم‌های Polycom نیاز به نصب توسط فرد متخصصی را دارند.

ابعاد اتاق ویدئو کنفرانس

خرید ویدئو کنفرانس مناسب

همه‌ی اتاق‌های کنفرانس به یک شکل طراحی و ساخته نشده‌اند و دارای ابعاد و ظرفیت‌های مختلفی هستند. طراحی اتاق کنفرانس می‌تواند به استفاده بهتر از فضا کمک کند و برای خرید ویدئو کنفرانس مناسب یکی از مهمترین نکات، قابلیت کار سیستم ویدئو کنفرانس انتخابی شما در فضای مورد استفاده آن است.

سیستم‌های ویدئو کنفرانس مختلف دارای قابلیت‌ها و ویژگی‌های مختلفی هستند و برای استفاده در اتاق‌های با ویژگی‌های مختلف طراح و ساخته شده‌اند و همانطور که گفتیم ممکن است حتی اگر در خرید ویدئو کنفرانس خود به تهیه گران‌قیمت‌ترین و پیشرفته‌ترین سیستم ویدئو کنفرانس موجود در بازار بپردازید، ممکن است کارایی مورد انتظار خود را از آن دریافت نکنید.

خرید ویدئو کنفرانس

با تجهیزات ویدئو کنفرانس امروزی می‌توان تقریباً در هر اتاقی به برگزاری جلسه ویدئو کنفرانس پرداخت، به شرطی که تجهیزات ویدئو کنفرانس مناسب را برای اتاق خود تهیه کرده باشید. به همین دلیل ما اتاق‌ها را با توجه به ظورفیت تعداد افرادشان به ۳ دسته تقسیم کرده‌ایم:

 • ۲ تا ۴ نفر
 • ۴ تا ۱۲ نفر
 • ۱۲ نفر به بالا

در ادامه به معرفی تجهیزات برای خرید ویدئو کنفرانس برای هر یک از این اتاق‌ها و با شرایط استفاده متفاوت می‌پردازیم.

خرید ویدئو کنفرانس برای ۲ تا ۴ نفر

اگر می‌خواهید به صورت تک نفره و در دفتر خود به شرکت در جلسه ویدئو کنفرانس بپردازید تنها نیاز به یک وبکم مناسب خواهید داشت؛ اما برای شرکت در جلسات ویدئو کنفرانس به صورت گروهی و در یک اتاق کوچک نیاز به دستگاه ویدئو کنفرانسی دارید که برای استفاده توسط افراد کمی طراحی و ساخته شده باشد.

بیشتر بخوانید: وب کم | بهترین وب کم های سال ۲۰۲۱

لاجیتک BCC950

برای اتاق‌هایی با ظرفیت ۲ تا ۴ نفر دستگاه‌های ویدئو کنفرانس مانند لاجیتک BCC950 وجود دارند تا نیازهای شما را در ارتباط‌های شما برطرف کنند. این دستگاه دارای دوربین قابل چرخش و کنترل از راه دور است و به شما نسبت به جلسه کنترل کامل می‌دهند.

 

همچنین برای این دسته از کنفرانس‌ها دستگاه‌هایی مانند لاجیتک Connect نیز وجود دارند که با طراحی قابل حمل، قابلیت برذاری جلسه ویدئو کنفرانس را در هر مکانی ممکن می‌سازند. برای آشنایی بیشتر با این دستگاه می‌توانید مطلب بررسی لاجیتک Connect را مطالعه کنید.

خرید ویدئو کنفرانس برای ۴ تا ۱۲ نفر

اتاق‌هایی که ظرفیت ۴ تا ۱۲ نفر را دارند معمولاً عریض هستند و افراد نیز نزدیک به دوربین ویدئو کنفرانس می‌نشینند و بیشتر دوربین‌های ویدئو کنفرانس قابلیت نمایش تمامی افراد را نخواهند داشت.

لاجیتک Meetup

برای اتاق‌های تا ظرفیت ۱۲ نفر نیز دستگاه‌هایی مانند ویدئو کنفرانس لاجیتک MeetUp وجود دارند که با زاویه دید بالای ۱۲۰ درجه و میکروفون خارجی قابلیت دیدن و شنیدن صدای تمامی افرادی که در اتاق حاضرند را دارد. برای آشنایی بیشتر با این دستگاه می‌توانید مطلب بررسی لاجیتک MeetUp را مطالعه کنید.

 

خرید ویدئو کنفرانس برای ۱۲ نفر به بالا

برای اتاق‌هایی با ظرفیت ۱۲ نفر و به بالا نیز سیستم‌‌های ویدئو کنفرانسی مانند لاجیتک RALLY موجودند که دارای رزولوشن بالای فیلمبرداری ۴K هستند تا اگر بر روی فرد خاصی زوم کنید نیز کیفیت خود را از دست ندهد. همچنین اگر ظرفیت اتاق کنفرانس شما بالای ۲۰ نفر است می‌توانید پکیج لاجیتک RALLY Plus را تهیه کنید که دارای یک اسپیکر و میکروفون اضافی نسبت به RALLY عادی است.

لاجیتک RALLY

همچنین سیستم ویدئو کنفرانس لاجیتک RALLY یک سیستم ویدئو کنفرانس ماژولار است و می‌توانید با اتصال ۲ اسپیکر و ۷ میکروفون اضافی تا ۶۳ نفر را در جلسات ویدئو کنفرانس خود شرکت دهید. برای آشنایی بیشتر با این دستگاه می‌توانید مطلب بررسی لاجیتک RALLY را مطالعه کنید.

امیدواریم توانسه باشیم تا در انتخاب و خرید ویدئو کنفرانس شما را راهنمایی کرده باشیم و نکات لازم را برای بهترین گزینه به شما ارائه کرده باشیم.

در صورتی که سؤالی درباره تجهیزات ویدئو کنفرانس و این که چه دستگاهی برای شما مناسب تر است دارید سؤال خود را در بخش نظرات ثبت کنید تا در اسرع وقت به سؤال شما پاسخ دهیم.

بیشتر بخوانید:

برچسب‌ها : خرید ویدئو کنفرانس مناسبسیستم ویدئو کنفرانس مناسبویدئو کنفرانس مناسب

2 دیدگاه

 1. شماره تماس تان را لطفا اعلام بفرمائید میخواهم سیستم ویدئو کنفرانس نصب نمایم
  ممنون
  سهیل فرزانه
  ۰۹۱۲۱۷۱۴۷۰۳

نظرات خود را ثبت کنید