close
اخبار

قیمت ویدئو کنفرانس : هزینه واقعی ویدئو کنفرانس چقدر است ؟

قیمت ویدئو کنفرانس

در این روزها مزایای ویدئو کنفرانس بر هیچ کس پوشیده نیست و با افزایش دورکاری افراد و کمتر شدن رفت و آمدهای افراد در چندین ماه گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا باعث افزایش استفاده از تجهیزات ویدئو کنفرانس توسط کسب و کارهای بسیاری شده‌است. اما قیمت ویدئو کنفرانس و هزینه واقعی استفاده از سیستم‌های ویدئو کنفرانس در طولانی مدت چقدر است؟

قیمت ویدئو کنفرانس چقدر است

سخت افزار ویدئو کنفرانس

هزینه تهیه و استفاده از ویدئو کنفرانس برخلاف تصور بسیاری تنها به خرید سیستم ویدئو کنفرانس مربوط نمی‌شود. این هزینه با توجه به نوع استفاده خود می‌تواند به تهیه یک وب کم مناسب به هزینه‌ای کم تا تهیه یک سیستم ویدئو کنفرانس با قابلیت حضور ۷۰ نفر را با هزینه‌ای بسیار بالا تهیه کنید.

اما علاوه بر هزینه اصلی خود که مربوط به خود سخت افزار ویدئو کنفرانس می‌شود می‌بایست هزینه‌ای را برای تهیه و استفاده از یک نرم افزار ویدئو کنفرانس نیز در نظر بگیرید.

هزینه خدمات و نرم‌افزار علاوه بر قیمت ویدئو کنفرانس

قیمت ویدئو کنفرانس

برای تیم‌های کوچک که نیاز به حضور تعداد افراد بسیاری را در جلسات ویدئو کنفرانس خود را ندارند استفاده از خدمات ابری ویدئو کنفرانس مناسب و نرم‌افزارهای ویدئو کنفرانس رایگان مانند ویدئو کنفرانس اسکایپ کاربردی و رضایت بخش خواهد بود.

اما اگر تیم بزرگی دارید و می‌خواهید تا بتوانید تمامی افراد خود را در یک زمان مشخص در یک اتاق کنفرانس مجازی حضور دهید؛ این خدمات ویدئو کنفرانس رایگان دارای محدودیت‌هایی از جمله محدودیت تعداد افراد حاضر در جلسه، عدم وجود قابلیت ضبط جلسه ویدئو کنفرانس و بسیاری دیگر را دارند و نیاز به تهیه یک نرم‌افزار ویدئو کنفرانس مناسب با قابلیت‌های مورد نیاز خود را خواهید داشت.

هزینه نرم‌افزار ویدئو کنفرانس به صورت ماهیانه خواهد بود و با توجه به نرم‌افزار و نوع امکاناتی که انتخاب می‌کنید باید قیمت ویدئو کنفرانس نرم‌افزاری ۱۳ تا ۲۰ دلار را به صورت ماهیانه در نظر داشته باشید. به عنوان مثال شروع قیمت‌های برخی از نرم‌افزارهای ویدئو کنفرانس را در لیست زیر مشاهده می‌کنید.

  • Lifesize: 12.95$ / Month
  • WebEx: 13.50$ / Month
  • GoToMeeting: 14.00$ / Month
  • Zoom : 14.99$ / Month
  • BlueJeans : 16.65$ / Month

برای آشنایی بیشتر با نرم‌افزارهای ویدئو کنفرانس برای انتخاب بهترین نرم‌افزار با قابلیت‌های مورد نیاز خود می‌توانید مطالب بخش نرم‌افزار ویدئو کنفرانس را در بلاگ کاربران ویدئو کنفرانس مطالعه نمایید.

هزینه عدم استفاده از ویدئو کنفرانس

معایب ویدئو کنفرانس

ممکن است تا با توجه به نوع و ابعاد کسب و کار خود هزینه زیادی را برای تهیه و راه اندازی سیستم ویدئو کنفرانس متحمل شوید؛ اما بدانید که این هزینه اولیه در طولانی مدت برای شما سود دهی زیادی خواهد داشت.

همانطور که می‌دانید یکی از مزیت‌های ویدئو کنفرانس کاهش هزینه‌ هاست؛ این هزینه‌ها شامل هزینه‌های رفت و آمد به دفاتر مختلف، هزینه زمانی و بسیاری دیگر می‌شود.

با از بین رفتن این هزینه‌ها با تهیه یک سیستم ویدئو کنفرانس مناسب در طولانی مدت هزینه نسبتاً سنگین ابتدایی آن با از بین رفتن هزینه‌های جانبی برگزاری جلسات به صورت حضوری جبران می‌شود و به سود دهی برای کسب و کار شما تبدیل می‌شود.

به عنوان مثال اگر نیاز به رفتن از تهران به شیراز را برای برقراری جلسه دارید و برای جلسه نیاز به بردن ۴۰ نفر از کارکنان خود را داشته باشید و سالانه ۱۰ جلسه برگزار کنید. هزینه‌های سفر شما به صورت متوسط ۱۲۰ میلیون تومان خواهد بود؛ درحالی که قیمت ویدئو کنفرانس مناسبی که شما را از سفر برای برقراری جلسات خود بی نیاز کند نصف این مقدار یا حتی کمتر خواهد بود.

همچنین به این نکته توجه کنید که هزینه‌های مربوط به خورد و خوراک، رفت و آمد در شهر و هتل در مثال بالا در نظر گرفته نشده‌است.

دستگاه‌های مختلف ویدئو کنفرانس برای اتاق‌ها و سرایط استفاده مختلفی طراحی و ساخته شده‌اند و اگر قصد تهیه یک سیستم ویدئو کنفرانس را برای کسب و کار خود دارید پیشنهاد می‌کنیم تا مطلب راهنمای خرید ویدئو کنفرانس را مطالعه نمایید تا با ویژگی‌های ویدئو کنفرانس مناسب کیب و کار خود آشنا شوید و مناسبترین ویدئو کنفرانس را با بهترین قیمت ویدئو کنفرانس تهیه نمایید.

نظرات خود را ثبت کنید