close
خرید ویدئو کنفرانس مناسب

تجهیزات ویدئو کنفرانس مختلفی با قابلیت‌های متفاوتی در بازار موجودند، اما کدام یک از این سیستم برای کسب و کار من مناسب‌ ترند؟ استفاده از فناوری ویدئو کنفرانس مزایای بسیار زیادی را به همراه دارد و اگر با این فناوری آشنا باشید ممکن است تا تصمیم به خرید ویدئو کنفرانس مناسب برای کسب و کار خود را داشته باشید. در این مطلب می‌خواهیم به ویژگی‌هایی که باید در خرید ویدئو کنفرانس مناسب در نظر بگیرید بپردازیم.

 

ویژگی‌هایی که باید برای خرید ویدئو کنفرانس مناسب در نظر بگیرید :

  • ماژولار بودن راهکار
  • ساختار کنفرانس ویدئویی
  • نصب و نگهداری
  • ابعاد اتاق ویدئو کنفرانس

خرید ویدئو کنفرانس مناسب

ماژولار بودن راهکار

تهیه سیستم‌های ویدئو کنفرانس هزینه‌ای ۴ تا ۱۰۰ میلیون تومانی را می‌تواند در بر داشته باشد و برای انتخاب و خرید ویدئو کنفرانس مناسب با کمترین هزینه  می‌بایست تا تمامی ویژگی‌های یک سیستم ویدئو کنفرانس را در نظر بگیرید.

برخی از سیستم‌های ویدئو کنفرانسی مانند سیستم‌های ویدئو کنفرانس Polycom و Cisco دارای محدودیت‌های نرم‌افزاری  هستند و تنها با نرم‌افزارهای خاصی کار می‌کنند و اکثر این نرم‌افزارها باید خریداری شوند، اما سیستم‌های ویدئو کنفرانس لاجیتک برای کار نیاز به نرم‌افزار مخصوصی ندارند و با تمامی نرم‌افزار‌های رایگان و پولی کار می‌کنند و بستگی به نرم‌افزار مورد نظر شما دارد.

همچنین برخی از سیستم‌های ویدئو کنفرانس مانند Flipdock به شما اجازه اضافه کردن و اتصال میکروفون، دوربین و اسپیکر‌های مختلف را به شما می‌دهند.

برای آشنایی با ویژگی‌های یک نرم‌افزار مناسب برای برقراری جلسات پیشنهاد می‌کنیم تا مطلب ویژگی‌های نرم‌افزار ویدئو کنفرانس را مطالعه کنید.

 

ساختار کنفرانس ویدئویی

منظور ما در این بخش از ساختار، نوع نرم‌افزار و نحوه کارکرد آن است که دارای ۲ نوع است : داخلی و خدمات ابری

با استفاده از خدمات ویدئو کنفرانس ابری پلتفرم شما در توسط ارائه دهنده خدمات شما و به صورت خودکار و اتوماتیک ساخته و مدیریت می‌شود. این دسته از خدمات برای کسب و کارهای تازه‌کار و کوچک مناسب‌تر است؛ زیرا می‌توانید با توجه به تعداد کاربران و میزان استفاده خود از نسخه‌های رایگان این نرم‌افزارها و یا نسخه‌های پولی آن‌ها با هزینه کم استفاده کنید.

استفاده از خدمات داخلی خود باعث می‌شود تا اطلاعات شما با امنیت بسیار بالایی منتقل شود، زیرا این اطلاعات از طریق سرورها و Data Center های خود منتقل شوند.

این که کدام نوع از ارائه دهنده خدمات را انتخاب می‌کنید به شما بستگی دارد، اما باید خدماتی را برگزینید که با سیستم ویدئو کنفرانسی که تهیه می‌کنید قابل استفاده باشد.

 

نصب و نگهداری

زمانی که به انتخاب و خرید ویدئو کنفرانس مناسب برای اتاق کنفرانس خود می‌پردازید، نصب ساده تجهیزات می‌تواند عاملی تأثیرگذار در انتخاب شما باشد. به عنوان مثال سیستم‌های ویدئو کنفرانس لاجیتک دارای نصب Plug-and-Play هستند.

Plug-and-Play بودن این تجهیزات بدین معنا است که برای نصب آن‌ها تنها کافی است تا قطعات آن را به یکدیگر متصل کنید و سپس آن را به کامپیوتری که می‌خواهید جلسه ویدئو کنفرانس خود را با آن برگذار کنید وصل کنید؛ درحالی که سیستم‌های Polycom نیاز به نصب توسط فرد متخصصی را دارند.

 

خرید ویدئو کنفرانس مناسب

ابعاد اتاق ویدئو کنفرانس

همه‌ی اتاق‌های کنفرانس به یک شکل طراحی و ساخته نشده‌اند و دارای ابعاد و ظرفیت‌های مختلفی هستند. طراحی اتاق کنفرانس می‌تواند به استفاده بهتر از فضا کمک کند و برای خرید ویدئو کنفرانس مناسب یکی از مهمترین نکات، قابلیت کار سیستم ویدئو کنفرانس انتخابی شما در فضای مورد استفاده آن است.

برای اتاق‌هایی با ظرفیت ۲ تا ۴ نفر دستگاه‌های ویدئو کنفرانس مانند لاجیتک BCC950 وجود دارند تا نیازهای شما را در ارتباط‌های شما برطرف کنند. این دستگاه دارای دوربین قابل چرخش و کنترل از راه دور است تا کنترل کامل جلسه را به شما بدهد.

همچنین برای این دسته از کنفرانس‌ها دستگاه‌هایی مانند لاجیتک Connect نیز وجود دارند که با طراحی قابل حمل، قابلیت برذاری جلسه ویدئو کنفرانس را در هر مکانی ممکن می‌سازند. برای آشنایی بیشتر با این دستگاه می‌توانید مطلب بررسی لاجیتک Connect را مطالعه کنید.

برای اتاق‌های بزرگتر و تا ظرفیت ۱۲ نفر نیز دستگاه‌هایی مانند ویدئو کنفرانس لاجیتک MeetUp وجود دارند که با  زاویه دید بالا و میکروفون خارجی قابلیت دیدن و شنیدن صدای تمامی افرادی که در اتاق حاضرند را دارد. برای آشنایی بیشتر با این دستگاه می‌توانید مطلب بررسی لاجیتک MeetUp را مطالعه کنید.

برای اتاق‌هایی با ظرفیت ۱۵ نفر و به بالا نیز سیستم‌‌های ویدئو کنفرانسی مانند لاجیتک RALLY موجودند که دارای رزولوشن بالای فیلمبرداری ۴K هستند تا اگر بر روی فرد خاصی زوم کنید نیز کیفیت خود را از دست ندهد. همچنین اگر ظرفیت اتاق کنفرانس شما بالای ۲۰ نفر است می‌توانید پکیج لاجیتک RALLY Plus را تهیه کنید که دارای یک اسپیکر و میکروفون اضافی نسبت به RALLY عادی است. برای آشنایی بیشتر با این دستگاه می‌توانید مطلب بررسی لاجیتک RALLY را مطالعه کنید.

 

امیدواریم تا توانسه باشیم تا در انتخاب و خرید ویدئو کنفرانس مناسب شما را راهنمایی کرده باشیم و نکات لازم را برای بهترین گزینه به شما ارائه کرده باشیم.

برچسب‌ها : خرید ویدئو کنفرانسخرید ویدئو کنفرانس مناسبسیستم ویدئو کنفرانس مناسبویدئو کنفرانس مناسب

نظرات خود را ثبت کنید