close
نرم‌افزار

گوگل میت : آشنایی با نحوه ویدئو کنفرانس با Google Meet

گوگل میت

گوگل میت یکی از نرم‌افزارهای جایگزین زوم است که در حال حاضر به صورت رایگان از طرف Google برای کاربران در دسترس قرار گرفته‌ است که می‌توانید به کمک آن جلسات ویدئو کنفرانس خود را تشکیل دهید. در این مطلب قصد داریم تا با نحوه کار با گوگل میت آشنا شویم.

گوگل میت چیست

نحوه استفاده از گوگل میت

گوگل میت که نرم‌افزار ارتباطی شرکت گوگل محسوب می‌شود در گذشته به ارگان‌ها در قالب مجموعه نرم‌افزارهای G Suite و به صورت پولی ارائه می‌شد؛ اما حالا می‌توانید این نرم‌افزار را به صورت رایگان تهیه نمایید و از قابلیت‌های آن استفاده نمایید.

گوگل میت که با Google Hangouts Meet نیز شناخته می‌شود ساخته شده است تا افراد بتوانند به کمک آن جلسات غیر حضوری تشکیل دهند و با یکدیگر ویدئو کنفرانس داشته باشند.

در جلسات گوگل میت فرد تشکیل دهنده و میزبان جلسه می‌تواند تا تصمیر مانیتور خود را با دیگران به اشتراک بگذارد و دیگران می‌توانند با فعال کردن دسترسی دوربین به صورت ویدیو کال و با غیر فعال کردن آن به صورت تله کنفرانس در جلسات شرکت کنند.

آیا Google Meet در ایران فیلتر است؟

خیر، در ایران شما می‌توانید تا بدون نیاز به فیلتر شکن از نرم افزار Google Meet برای برقراری جلسات ویدئو کنفرانس خود استفاده کنید.

قابلیت های گوگل میت

Google Meet دارای نسخه رایگان و پولی است و با توجه به این که کدام نسخه را تهیه می‌کنید محدودیت‌های متفاوتی خواهید داشت.

نرم افزار Google Meet در نسخه رایگان به شما امکان برقراری تماس ویدئویی ۲ نفره را تا سقف ۲۴ ساعت و برقراری جلسه ویدئو کنفرانس با محدودیت تعداد افراد ۱۰۰ نفر را به مدت ۱ ساعت به شما ارائه می‌دهد.

قیمت گوگل میت

در نسخه رایگان بعد از گذشت ۵۵ دقیقه از جلسه پیامی را از نزدیک شدن به محدودیت ۶۰ دقیقه جلسه خود  به همراه پیشنهاد تهیه ارزان ترین نسخه پولی گوگل میت که Business Starter نام دارد و هزینه ۶ دلار در ماه دارد را دریافت می‌کنید.

نسخه‌های پولی فراوانی برای Google Meet وجود دارد، به عنوان مثال با پرداخت ۱۲ دلار در ماه و تهیه نسخه Business Standard محدودیت تعداد افراد حاضر در جلسه تا ۱۵۰ نفر افزایش پیدا می‌کند و به علاوه آن امکان استفاده از قابلیت‌هایی مانند نویز کنسلینگ تماس، قابلیت بلند کردن دست و اجازه گرفتن در تماس توسط شرکت کنندگان و اتاق‌های استراحت را نیز دریافت می‌کنید. همچنین می‌توانید تا جلسات ویدئویی خود را ضبط و ذخیره کنید.

نسخه ۱۸ دلار در ماه Google Meet که Business Plus نام دارد نیز امکان حضور همزمان تا ۲۵۰ نفر در یک جلسه را به شما می‌دهد.

دانلود گوگل میت

گوگل میت برای دستگاه‌های همراه اندروید و iOS قابل دانلود است؛ اما نرم‌افزار قابل دانلودی برای استفاده از گوگل میت برای کامپیوتر وجود ندارد.

شما باید تا وارد سایت Google Meet شوید و با حساب کاربری گوگل خود (Gmail) وارد بخش کاربری آن شوید. هر حساب گوگل به صورت خودکار حساب کاربری Google Meet دارد.

برای دانلود جدیدترین نسخه نرم‌افزار دستگاه‌های همراه می‌توانید تا با کلیک دکمه‌های زیر وارد صفحه دانلود شوید.

دانلود گوگل میت اندروید
دانلود گوگل میت ios

نحوه کار با Google Meet

گوگل میت

امروزه بسیاری از شرکت‌های ارائه دهنده نرم‌افزارهای ویدئو کنفرانس و ویدیو کال به ارائه نسخه‌های رایگان از نرم‌افزارهای پولی خود و یا رایگان کردن این نرم‌افزارها برای جذب مخاطب پرداخته‌اند.

گوگل میت نیز یکی از نرم‌افزارها است و برای استفاده از نسخه رایگان آن نیاز به یک اکانت گوگل دارید.

برای استفاده از این نرم‌افزار باید اینجا کلیک کرده و ابتدا با ورود اطلاعات خود مانند نام، ایمیل، کشور و… و قبول کردن شرایط استفاده گوگل از این نرم‌افزار ثبت نام کنید.

زمانی که ثبت نام خود را تکمیل کردید بدین شکل می‌توانید از این نرم‌افزار استفاده کنید:

  1. به آدرس meet.google.com رفته (یا اپلیکیشن آن را در دستگاه iOS یا Android خود باز کنید و یا جلسه‌ای را از Google Calendar خود باز کنید).
  2. دکمه Start new meeting را کلیک کرده و یا کد جلسه خود را وارد کنید.
  3. حساب کاربری گوگلی که می‌خواهید از آن استفاده کنید را انتخاب کنید.
  4. Join Meeting را کلیک کنید. در اسنجا می‌توانید تا افراد دیگری را نیز وارد جلسه کنید.

و تمام! در این مرحله شما به تشکیل یک جلسه پرداخته‌اید و می‌توانید تا با همکاران خود به صورت همزمان در تماس باشید.

بیشتر بخوانید: