close
نرم‌افزار

گوگل میت : آشنایی با نحوه ویدئو کنفرانس با Google Meet

گوگل میت

گوگل میت یکی از نرم‌افزارهای جایگزین زوم است که در حال حاضر به صورت رایگان از طرف Google برای کاربران در دسترس قرار گرفته‌ است که می‌توانید به کمک آن جلسات ویدئو کنفرانس خود را تشکیل دهید. در این مطلب قصد داریم تا با نحوه کار با گوگل میت آشنا شویم.

گوگل میت که نرم‌افزار ارتباطی شرکت گوگل محسوب می‌شود در گذشته به ارگان‌ها در قالب مجموعه نرم‌افزارهای G Suite و به صورت پولی ارائه می‌شد؛ اما حالا می‌توانید این نرم‌افزار را به صورت رایگان تهیه نمایید و از قابلیت‌های آن استفاده نمایید.

ویدئو کنفرانس رایگان با گوگل میت

گوگل میت

امروزه بسیاری از شرکت‌های ارائه دهنده نرم‌افزارهای ویدئو کنفرانس و ویدیو کال به ارائه نسخه‌های رایگان از نرم‌افزارهای پولی خود و یا رایگان کردن این نرم‌افزارها برای جذب مخاطب پرداخته‌اند.

گوگل میت نیز یکی از نرم‌افزارها است و برای استفاده از نسخه رایگان آن نیاز به یک اکانت گوگل دارید.

برای استفاده از این نرم‌افزار باید اینجا کلیک کرده و ابتدا با ورود اطلاعات خود مانند نام، ایمیل، کشور و… و قبول کردن شرایط استفاده گوگل از این نرم‌افزار ثبت نام کنید.

زمانی که ثبت نام خود را تکمیل کردید بدین شکل می‌توانید از این نرم‌افزار استفاده کنید:

  1. به آدرس meet.google.com رفته (یا اپلیکیشن آن را در دستگاه iOS یا Android خود باز کنید و یا جلسه‌ای را از Google Calendar خود باز کنید).
  2. دکمه Start new meeting را کلیک کرده و یا کد جلسه خود را وارد کنید.
  3. حساب کاربری گوگلی که می‌خواهید از آن استفاده کنید را انتخاب کنید.
  4. Join Meeting را کلیک کنید. در اسنجا می‌توانید تا افراد دیگری را نیز وارد جلسه کنید.

و تمام! در این مرحله شما به تشکیل یک جلسه پرداخته‌اید و می‌توانید تا با همکاران خود به صورت همزمان در تماس باشید.

برای مطالعه بیشتر در رابطه با نحوه برقراری یک جلسه ویدئو کنفرانس به صورت اصولی می‌توانید مطالب برگزاری ویدئو کنفرانس بدون نقص، افزایش بازدهی جلسات و حرفه‌ای دیده شوید را برای آشنایی با نکات مربوط به نحوه تشکیل و حضور در یک جلسه ویدئو کنفرانس را مطالعه نمایید.

نظرات خود را ثبت کنید