close
اخبار

تله کنفرانس چیست و چه تفاوتی با ویدئو کنفرانس دارد ؟

تله کنفرانس

صنعت ویدئو کنفرانس به سرعت در حال رشد است و به سرعت با فاوری‌های جدید تجهیز می‌شود، به همین دلیل برخی آن را با تله کنفرانس اشتباه می‌گیرند. در این مطلب می‌خواهیم تا به تعریف تله کنفرانس و تفاوت آن با ویدئو کنفرانس بپردازیم.

تعریف تله کنفرانس و ویدئو کنفرانس

ویدئو کنفرانس چیست

ویدئو کنفرانس یا Video Conferencing ارتباطی زنده و تصویری بین دو یا چندین گروه بدون توجه به موقعیت مکانی آن‌هاست. ویدیو کنفرانس مزایای زیادی برای کسب ‌و ‌کارها دارد.

به عنوان مثال کسب‌ و کارهایی که در نقاط مختلف دنیا دفتر دارند می‌توانند به کمک این فناوری بدون نیاز به هزینه زمانی یا مالی می‌توانند با یکدیگر در ارتباط باشند.

مزایای دیگر ویدیو کنفرانس شامل قابلیت برقراری جلسات دوره‌ای، مذاکره بر شرایط قرارداد و مصاحبه‌های کار است.

تله کنفرانس چیست

تله کنفرانس یا Teleconference به تماس تلفنی بین چندین نفر به صورت زنده و از چندین مکان مختلف گفته می‌شود و این تماس می‌تواند به صورت اینترنتی و یا با خدمات تلفنی برگذار شود.

شباهت و تفاوت تله‌کنفرانس و ویدئو کنفرانس

 

تله کنفرانس

شباهت

از تعاریف بالا به این نتیجه می‌رسیم که تله‌کنفرانس نمونه‌ای از ویدئو کنفرانس است که فاقد تصویر افراد باشد؛ زیرا هردو نوعی ارتباط فرد با فرد یا کنفرانس با کنفرانس برای برقراری جلسه و بحث در رابطه با مسائل یکسان هستند.

تفاوت‌ها

  1. در جلسات تله کنفرانس افراد تنها به کمک صدا با یکدیگر در ارتباط هستند درحالی که در جلسات ویدئو کنفرانس این ازتباط به کمک صدا و تصویر افراد صورت می‌گیرد.
  2. تله‌کنفرانس می‌تواند اطلاعات را به کمک سیستم‌های PBX و VoIP منتقل کند؛ درحالی که ویدئو کنفرانس تنها محدود به VoIP است.
     به همین دلیل جلسات تله کنفرانس نیاز به پهنای باند زیادی برای انتقال اطلاعات ندارند درحالی که برقراری جلسات ویدئو کنفرانس نیاز به تجهیزات ویدئو کنفرانس مناسب و اینترنت پرسرعت نیاز خواهید داشت.
  1. ویدئو کنفرانس علاوه بر ارتباط تصویری می‌تواند با توجه به نرم‌افزار ویدئو کنفرانس مورد استفاده؛ قابلیت‌های ارسال فایل، اپلیکیشن و توضیح مفاهیم از طریق یک تخته سفید مجازی مانند یک کلاس آنلاین را در اختیار شما قرار دهد.

در این مقاله به توضیح تفاوت تله‌کنفرانس و ویدئو کنفرانس پرداختیم. در سال‌های اخیر میزان استفاده از ویدئو کنفرانس رشد بسیاری داشته است و استفاده از آن بیشتر از تله کنفرانس شده است و اگر شما همچنان به کمک تله کنفرانس با کسب و کارهای دیگر در ارتباط هستید، ممکن است تا به زودی نیاز به تهیه تجهیزات ویدئو کنفرانس مناسب مانند تجهیزات ویدئو کنفرانس لاجیتک داشته باشید.

کیفیت بالای صدا و تصویر تجهیزات ویدئو کنفرانس، امنیت بالاتر آن و هزینه‌ای که برای در نظر می‌گیرید در سیستم ویدئو کنفرانس که تهیه خواهید کرد تأثیر بسیاری خواهد داشت.

 

برچسب‌ها : نرم افزار ویدئو کنفرانس

نظرات خود را ثبت کنید