close
اخبار

ویدیو کال چیست | تجهیزات مورد نیاز برای ویدیو کال

ویدیو کال

ویدیو کال چیست، ویدیو کال یا تماس تصویری به برقراری ارتباط تلفنی از طریق ارتباط با اینترنت گفته می‌شود که به انتقال تصویر زنده افراد در طرف‌های مختلف تماس نیز می‌پردازد. تصویر ویدیو کال توسط وب کم کامپیوتر یا دوربین‌های جلوی تلفن‌های همراه و تبلت‌ها و یا تجهیزات تخصصی برقراری ویدیو کال مانند یک دوربین ویدئو کنفرانس انجام می‌شود.

همچنین با توجه به نوع تماس و در ارتباط بودن افراد در حین تماس و تعداد افراد حاضر در تماس به ویدئو کال عناوینی مانند ویدئو کنفرانس، تله کنفرانس و وبینار نیز گفته می‌شود.

 

ویدئو کال در کامپیوتر

برای برقراری یک تماس تصویری در کامپیوتر نیاز به استفاده از نرم‌افزار تماس تصویری جداگانه‌ای را خواهید داشت.

نرم‌افزارهای بسیار زیادی برای برقراری تماس تصویری در کامپیوتر وجود دارد اما یکی از قدیمی‌ترین و شناخته شده‌ترین نرم‌افزارها نرم‌افزار ویدئو کنفرانس اسکایپ است که به شما قابلیت برقراری تماس صوتی به کمک اینترنت و تماس‌های تصویری را می‌دهد.

 

ویدیو کال در تلفن همراه و تبلت

تلفن‌های همراه هوشمند و تبلت‌ها خود دارای نرم‌افزارهای تماس‌های تصویری هستند، مانند نرم‌افزار FaceTime در دستگاه‌های برند اپل؛ اما این نرم‌افزارها محدودیت‌هایی دارند، به عنوان مثال با نرم‌افزار FaceTime تنها می‌توانید تا با دستگاه‌های اپل که این نرم‌افزار را دارند تماس تصویری برقرار کنید.

به همین پیشنهاد می‌شود تا نرم‌افزارهای تماس تصویری را بر روی تلفن همراه یا تبلت خود برای برقرار ویدئو کال نصب کنید.

به عنوان مثال با نصب نرم‌افزار پیام‌رسان واتساپ می‌توانید تا به برقراری ویدئو کنفرانس با واتساپ نیز بپردازید؛ اما توجه کنید که برای برقراری تماس تصویری به کمک یک نرم‌افزار باید هم شما و هم شخصی که قصد تماس گرفتن با او را دارید این نرم‌افزار را در تلفن همراه خود نصب داشته باشید.

 

ویدیو کال با تجهیزات ویدئو کنفرانس

تجهیزات ویدئو کنفرانس در گذشته سیستم‌های سخت‌افزاری کامپیوتری و نرم‌افزارهای مختص خود را داشتند که باعث می‌شد تا محدودیت‌های بسیاری داشته باشند؛ اما امروزی دستگاه‌های ویدئو کنفرانس به کامپیوتر جداگانه که می‌تواند یک لپتاپ باشد متصل می‌شوند و با نرم‌افزار تماس تصویری درون کامپیوتر شما کار می‌کنند و صرفاً به عنوان دوربین و میکروفون جدید لپتاپ شما عمل می‌کنند.

البته تجهیزات ویدئو کنفرانس علاوه بر ارتقا کیفیت وب کم و میکروفون شما به شما قابلیت حضور داشتن تعداد زیادی از افراد در تصویر یک دوربین بدون هیچگونه مشکل را نیز ارائه می‌دهد.