close
استفاده از پرزنتر

یکی از ایرادهای اصلی ارائه‌ها به گفته افرادی که در ارائه‌ها شرکت می‌کنند این است که ارائه دهنده‌‌گان بیشتر تمرکز خود را بر پاورپوینت خود قرار می‌دهند و بر انتقال پیام خود توجه نمی‌کنند. یکی از روش‌های افزایش تأثیرگذاری ارائه‌ها استفاده از پرزنتر یا ریموت ارائه است.

 

استفاده از پرزنتر

پرزنتر چیست

کنترل پاورپوینت یا پرزنتر به کنترلی گفته می‌شود که در ارائه‌های رسمی به کمک آن می‌توانید کنترل ارائه خود را در دست داشته باشید و به صورت حرفه‌ای به ارائه خود بپردازید و نسبت به استفاده از یک ماوس بی‌سیم یا قرار گرفتن فردی در پشت کامپیوتر برای کنترل ارائه مزایای زیادی دارد.

برای مطالعه کامل‌تر در رابطه با پرزنترها توصیه می‌کنیم تا مطلب پرزنتر چیست را مطالعه نمایید.

ممکن است با خود فکر کنید که چگونه ممکن است تا یک پرزنتر تمرکز مخاطبان را به شما جذب کند؟ آیا تا به حال دیده‌اید که افراد ارائه دهنده حرف خود را قطع کنند، به سمت کامپیوتر خود بروند تا اسلاید بعدی را نمایش دهند یا به فردی که در پشت کامپیوتر ایستاده است بگویند که این کار را برای آن‌ها انجام دهد؟

این گونه وقفه‌ها در ارتباط بین ارائه دهنده و مخاطب تأثیر منفی می‌گذارد و باعث می‌شود تا مخاطب تمرکز خود را بر موضوع از دست بدهد و با استفاده از پرزنتر می‌توان از آن جلوگیری کرد.

 

شکستن دیوار مجازی

در ارائه‌هایی که به تنهایی انجام می‌دهید بدون استفاده از پرزنتر فضایی محدود به کامپیوتر خود خواهید داشت که باعث به وجود آمدن دیواری مجازی بین شما و مخاطبانتان می‌شود و فرصت و میزان انتقال پیام شما را به دلیل عدم قابلیت جابه‌جا شدن و استفاده از زبان بدن کاهش می‌دهد.

همچنین با استفاده از پرزنتر می‌توانید تمرکز خود را بر مخاطبانتان نگه‌دارید، با آن‌ها تماس چشم به چشم داشته باشید و مجبور به نگاه به کامپیوتر خود را نداشته باشید.

 

کنترل کامل ارائه

حتی اگر در ارائه خود تنها نیستید، اتفاقی که بارها در ارائه‌ها اتفاق می‌افتد عدم هماهنگی ارائه دهنده و فردی که در پشت کامپیوتر ایستاده است می‌باشد که باعث کاهش کیفیت ارائه شماست. حتی اگر شما و فرد پشت کامپیوتر نیز هماهنگ باشید، علامت‌های دستی به فرد دیگر برای اجرای اسلاید بعدی یا تکرار عبارت “اسلاید بعد” بعد از مدتی برای مخاطبان کسل کنند خواهد بود و تمرکز آن‌ها را با این کار از دست خواهید داد.

 

انیمیشن‌هایی روان‌تر

استفاده از انیمیشن‌های پاورپوینت می‌تواند ارائه شما را برای افرادی که در حال مشاهده آن هستند جذاب‌تر کند، اما با ایستادن شما در پشت کامپیوتر و اجرای آن‌ها و عدم هماهنگی شما با انیمیشن‌های در حال اجرا جذابیت آن‌ها را برای مخاطبان از بین می‌برد.

 

استفاده از پرزنتر

ارائه‌های حرفه‌ای تر

استفاده از پرزنتر در ارائه‌ها می‌تواند به شما در حرفه‌ای تر دیده‌شدن کمک کند و تسلط شما بر موضوع مورد بحث را به نمایش بگذارد. به همین دلیل است که در ارائه‌های TED Talk از ریموت پرزنتیشن لاجیتک SPOTLIGHT استفاده می‌شود.

 

استفاده از پرزنتر هایی مانند پرزنتر لاجیتک می‌تواند تأثیر بسیار زیادی در تأثیرگذاری ارائه شما بر مخاطبانتان و انتقال پیام شما کمک کند.

برچسب‌ها : پرزنترریموت ارائهکنترل پاورپوینت

نظرات خود را ثبت کنید