close
گیمینگ

آموزش پابجی موبایل: ۱۰ نکته برای این که حرفه‌ای شروع کنید

مدل بازی بتل رویال با ورودش به صنعت بازی در اواخر دهه ۲۰۱۰ انقلابی در این صنعت ایجاد کرد. هر چقدر هم گه در این زمینه فورتنایت محبوب و موفق شده باشد، اما هیچوقت نمی‌تواند ادعا کند که اولین بازی موفق در این سبک است؛ این مقام به بازی PlayerUnkown’s Battlegrounds یا همان PUBG خودمان می‌رسد. اگر قصد دارید این بازی را شروع کنید در این مطلب قصد داریم تا به آموزش پابجی موبایل و معرفی نکات و ترفندهایی بپردازیم که در ابتدای بازی شما را از دشمنانتان جلو می‌اندازند.

آموزش بازی پابجی موبایل

آموزش پابجی موبایل

این بازی عملکرد بسیار موفقی در کنسول‌های بازی و کامپیوتر داشت و سپس با اضافه شدن به سیستم‌های موبایل و ارائه شدن پابجی موبایل برای اندروید و iOS موفقیت بزرگ دوباره‌ای را کسب کرد. حال چه حرفه‌ای بازی‌های بتل رویال باشید و چه تا به حال به تنهایی از هواپیما در یک جزیره نپریده باشید، در این مطلب به آموزش پابجی و معرفی ۱۰ نکته کاربردی می‌پردازیم.

به کنترل‌ها عادت کنید… یا از یک دسته بازی بلوتوث استفاده کنید

قطعا این که بتوانید به خوبی بازیکن خود را کنترل کنید و واکنش سریعی به اتفاقات بازی داشته باشید حائز اهمیت است؛ اما دقت کنید که تمام کنترل بازی پابجی موبایل براساس کنترل‌های لمسی و روی صفحه نمایش گوشی شماست که ممکن است در ابتدا با آن راحت نباشید.

اما در نهایت به آن‌ها عادت خواهید کرد؛ به علاوه این که می‌توانید با تنظیم پابجی موبایل کنترل‌های روی صفحه نمایش خود را به نحوی تغییر دهید که با آن‌ها راحت‌تر باشید.

اما اگر احساس می‌کنید که نمی‌توانید با کنترل‌های لمسی روی صفحه بازی کنید می‌توانید یک گیم پد بلوتوث تهیه کنید و با دسته بازی که ارگونومی بهتری برای دست دارد و کنترل‌ها و دکمه‌های آن فیزیکی هستند بازی کنید.

بیشتر بخوانید: تنظیم دسته بازی برای پابجی موبایل

تنظیمات خودکار

اگر که تصمیم گرفتید تا با کنترل‌های لمسی بازی کنید، کاری که بهتر است انجام دهید این است که تنظیمات Auto-Pickup را فعال کنید. با این کار نیازی نیست تا با رد شدن از روی تجهیزات حتما آن‌ها را انتخاب کنید تا آن‌ها را بردارید و خود این بازی این کار را برای شما انجام می‌دهد.

برای این کار در لابی بازی دکمه جهت رو به بالا گوشه پایین و راست صفحه را بزنید و وارد Settings شوید؛ از منو سمت راست این صفحه وارد بخش Pick Up شوید، سپس قسمت Auto Pickup را در حالت Enabled قرار دهید.

تنظیم اتو پیکاپ پابجی موبایل

با این کار سریع‌تر خانه‌ها را می‌گردید و می‌توانید در طول بازی لوت بهتری برای شست دشمنان جمع‌آوری کنید.

البته Auto-Pickup همه‌چیز را بر نمی‌دارد و از هر چیز محدودیت تعدادی یا مقداری برای برداشتن دارد. اما تنظیمات خودکار برای بسیاری در ابتدای بازی مناسب است؛ تا در ادامه با توجه به مدل بازی خود ببینید که از چه اسلحه‌هایی خوشتان می‌آید و چه مقدار تیر، نارنجک، کیت جان، بانداژ ، قرص و نوشابه، تجهیزات جانبی اسلحه و اسکوپ نیاز دارید و میزان هر چیز از Auto-Pickup خود را تغییر دهید.

بیشتر بخوانید: بهترین اسلحه های پابجی موبایل

حساب لوت خود را داشته باشید

با فعال کردن Auto-Pickup برداشتن تجهیزات به طور خودکار انجام می‌شود، اما انداختن تجهیزات اضافی به طور خودکار انجام نخواهد شد و مگر آن که کیف لول ۳ داشته باشید، به زودی می‌بینید که دیگر از روی زمین وسیله‌ای بر نخواهید داشت و دلیل آن پر شدن حجم کیف شماست.

اسلحه‌های مختلف از تیرها و مهمات متفاوتی استفاده می‌کنند؛ پس باید تیر مناسب هر اسلحه را بشناسید و زمانی که اسلحه بهتری پیدا کردید که تیر متفاوتی را شلیک می‌کرد، تیر اسلحه قبلی خود را به زمین بی‌اندازید تا جا برای تیر اسلحه جدید خود داشته باشید.

در این زمان تجهیزات جانبی اسلحه قبلی خود که نمی‌توانید از آن‌ها برای اسلحه جدیدتان استفاده کنید را نیز باید به زمین بی‌اندازید؛ البته برخی از این تجهیزات قابلیت کار با اسلحه‌های فراوانی را دارند؛ اما در اکثر اوقات با تغییر دادن اسلحه این لوازم در کیف شما باقی می‌مانند و جای اضافی پر می‌کنند.

مینی مپ دوست شماست

یکی از مهم‌ترین نکات که می‌خواهیم به آن در آموزش پابجی اشاره کنیم، استفاده از تمام امکاناتی است که بازی در اختیار شما قرار می‌دهد و مینی مپ یا نقشه کوچک شده بازی یکی از مهم‌ترین امکانات بازی شماست.

این نقشه بخش کوچکی از نقشه اطراف شما را به شما نشان می‌دهد، اگر از زون بعدی بازی خارج باشید فاصله شما تا مرز زون بازی و کوتاه‌ترین مسیر ممکن را به شما نشان می‌دهد، رد زون‌ها را به شما نشان می‌دهد، موقعیت خانه‌های اطراف را به شما نشان می‌دهد و مهم‌تر از همه اگر در اطراف شما شلیکی شود جهت تقریبی آن را به شما می‌گوید تا در حین حرکت حواستان به آن سمت باشد.

حتی اگر دشمنی در نزدیکی شما باشد با حرکت او، صدای پایش برای شما پخش خواهد شد و جهت آن در نقشه مشخص خواهد بود.

در جای خوبی از نقشه فرود بیایید

جاهای خوب زیادی برای فرود آمدن در نقشه Erangel یا نقشه اصلی پابجی موبایل وجود دارد که در مطلب بهترین جا برای فرود آمدن در پابجی موبایل به آن‌ها اشاره کرده‌ایم.

فرود آمدن در موقعیت مناسب برای پیدا کردن لوت مناسب اهمیت بسیاری دارد؛ همچنین سبک بازی شما نیز این مورد را مشخص می‌کند که اگر کمپری بازی می‌کنید یا راشری، در کجای نقشه بخواهید فرود بیایید.

یک نکته درباره محل فرود آمدن در نقشه؛ اگر می‌خواهید جدا از گروه خود و به تنهای بازی کنید و می‌خواهید محلی که در آن فرود می‌آیید خالی از انمی در اول بازی باشد؛ به موقعیت‌های فرود خوب که از خط مسیر هواپیما دور است بروید. به عنوان مثال اگر خط مسیر هواپیما از Stalber به Military Base می‌رود، منطقه Georgopol و کانتینر بالا محل خوبی برای رفتن و شروع بازی است.

اما با یک پرش به آن‌ها نخواهید رسید، برای رفتن به موقعیت‌های دور از نقطه‌ای بپرید که روی یک جاده حرکت کنید تا در حین پرش و فرود سریعا ماشین برداشته و به موقعیت مورد نظرتان بروید.

بیشتر بخوانید: بهترین ماشین‌های پابجی موبایل

جان خود را همیشه پر نگهدارید

آموزش پابجی موبایل تنها درباره این که چگونه دشمنان را شکست دهید نیست و باید حواستان به وضعیت خودتان نیز باشد. شما هیچگاه نمی‌توانید مطمئن باشید که به صورت اتفاقی و ناگهانی با دشمن مواجه نخواهید شد و به این خاطر همیشه جان خود را پر نگهدارید.

در هنگام لوت کردن دو نوع تجهیزات وجود دارند که اهمیت بالایی دارند، اسلحه و آیتم‌های جان؛ این آیتم‌ها با عناوین مصطلح بازیکنان ایرانی قرص، نوشابه، بانداژ ، کیت جان، کیت جان کامل و آمپول هستند.

علاوه بر این که باید به میزان مناسب از هرکدام را جمع‌آوری کنید، باید موقعیت مناسب استفاده از هر یک را بدانید تا آن‌ها را هدر ندهید.

  • اگر جان شما مقدار کمی، کم شده باشد و هنوز به رنگ سفید است، مصرف یک قرص یا نوشابه در طول زمان کوتاهی جان شما را به صورت کامل پر می‌کند.
  • اگر جان شما به رنگ صورتی است یعنی از ۷۵ درصد کمتر شده است. می‌توانید با بانداژ جان خود را به ۷۵ درصد برسانید و با خوردن یک قرص یا دو نوشابه جان خود را پر کنید.
  • اگر جان شما صورتی است اما خیلی کم نشده است بانداژ مصرف نکنید، یک قرص و یا نوشابه یا دو نوشابه بخورید تا جان شما پر شود.
  • اگر جان شما صورتی است و خیلی کم شده یک کیت جان استفاده کنید تا به ۷۵ درصد برسد و یا یک قرص یا دو نوشابه جان خود را به صورت کامل پر کنید.
  • اگر جان شما خیلی کم است و در مقابل خود دشمن ندارید با کیت جان و قرص و نوشابه جان خود را پر کنید، کیت جان کامل که به شکل کیف است جان شما را کاملا و در یک مرحله پر می‌کند، اما آن را برای زمان مواجه شده با دشمن نگهدارید.
  • اگر به صورت ناگهانی دشمن به شما تیراندازی کرد و جان شما را خیلی کم کرد، اما شما توانستید به کاور بروید و ناک اوت نشوید، برای پر کردن سریع جان کیت کامل را مصرف کنید.

آمار ماشین‌های بازی را داشته باشید

دانستن موقعیت ماشین‌های بازی از دو جنبه اهمیت دارد:

  1. اگر از زون بازی دور هستید بتوانید سریعا با ماشین به داخل زون بروید.
  2. وجود ماشین در منقطه می‌تواند نشان دهنده وجود دشمن باشد.

برای این که بدانید ماشینی که در مقابل خود می‌بینید برای دشمن است یا نه راه‌های ساده‌ای وجود دارد.

اگر ماشین دارای اسکین باشد، انمی سوار آن بوده‌است و ممکن است در نزدیکی موقعیت ماشین، دشمن وجود داشته باشد. این امکان هم وجود دارد که به علت کم بودن بنزین، دشمنان ماشین خود را عوض کرده باشند.

اگر هم ماشین اسکین ندارد می‌توانید با بررسی جهت آن ببینید که دشمن سوار این ماشین شده‌است یا صرفا ماشینی است که رندوم در بازی قرار گرفته است.

در بالای صفحه بازی شما قطب نما وجود دارد، اگر جهت ماشین دقیقا به سمت شرق یا E باشد به این معناست که دشمن سوار این ماشین نشده‌است. این قائده برای تمام وسیله‌های نقلیه بازی، به غیر از ماشین و موتورهایی که در گاراژها وجود دارند که جهت گاراژ را باید داشته باشند صدق می‌کند.

 

استفاده از هدفون در حین بازی

پابجی موبایل یک بازی است که روی قابلیت‌های صوتی خودش تمرکز زیادی دارد و افکت‌های صوتی زیادی دارد و اطلاعات بسیاری را از این جهت به شما می‌دهد.

استفاده از هدفون یا یک هدست گیمینگ که قابلیت کار با تلفن همراه را داشته باشد علاوه بر این که باعث می‌شود تا ارتباط شما با دوستانتان در حین بازی بهتر شود، به شبیه‌سازی موقعیت صدای اتفاقات درباره اتفاقات بازی نیز می‌پردازد و به عنوان مثال صدای شلیک‌ها علاوه بر این که در مینی مپ نمایش داده شوند، به گوش شما می‌رسند و بدون آن که ببینید از کجا صدای آن آمده است، با شنیدن صدا خواهید دانست که از کدام سمت شلیک شده است.

در مواجهه به دشمن دراز نکشید

این موردی است که بسیار مشاهده می‌شود و راهنماهای زیادی این کار را توصیه می‌کنند؛ منطق آن هم این است که اگر زمانی که با دشمن مواجه شدید دراز بکشید، به یک هدف کوچک تبدیل خواهید شد و شلیک به شما سخت‌تر می‌شود.

تجربه شخصی ما خلاف این مورد را نشان می‌دهد. اگر شما در حین مواجهه با دشمن، چه در فاصله نزدیک و چه دور، سریعا دراز بکشید، خودتان را به یک هدف ثابت تبدیل کرده‌اید و چون امکان حرکت زیادی ندارید هدف‌گیری را برای انمی ساده‌تر کرده‌اید.

در عین حال با دراز کشیدن بازه حرکت برای نشانه‌گیری شما نیز کاهش پیدا می‌کند و تنها می‌توانید در فاصله نزدیک و زمین هم سطح تا بدن دشمن خود را هدف بگیرید و نمی‌توانید به سر او شلیک کنید.

به همین دلیل در این مطلب آموزش پابجی موبایل به شما می‌گوییم که برخلاف توصیه دیگران این کار را نکنید.

استراتژی بازی

مورد آخر موردی است که در طول زمان و با تجربه به آن خواهید رسید، اما بی‌گدار به آب نزنید، اگر انمی را دیدید که او شما را ندیده سریعا به سمتش شلیک نکنید و موقعیت خود را برای او و دیگران لو ندهید، صبر کنید و ببینید که به کدام سمت می‌رود، از کجا آمده است، اسلحه‌های او چیست، سپس تصمیم گیری برای اقدام به حمله کنید.

جهت ورود شما به مناطق مختلف بازی از حیز زاویه دید، کاورهای موجود، درختان محیط بازی، ارتفاع شما نسبت به دشمنان و… حائز اهمیت است، پس با برنامه حملات خود را انجام دهید تا احتمال موفقیت خود را بیشتر کنید.

گاهی اوقات نیز راشری بازی کنید، اهمیتی ندارد که آمار بازی شما مقداری کاهش پیدا می‌کند و سریع می‌میرید. مواجه شدن با دشمنان زیاد در زمان کم و دیدن نحوه حملات آن‌ها تجربه‌ای به شما می‌دهد که در زمان جدی بازی کردن می‌توانید این اتفاقات را پیش‌بینی کنید و یا خودتان از آن‌ها استفاده کنید.

در صورتی که شما تجربه‌ای از بازی دارید یا نکته‌ مهمی می‌دانید که آن را در آموزش پابجی موبایل ما نمی‌بینید، آن را در بخش نظرات ثبت کنید تا دیگران نیز بتوانند از آن استفاده کنند.

همچنین اگر سوالی درباره بازی پابجی موبایل دارید می‌توانید سوال خود را در بخش نظرات ثبت کنید تا در اسرع وقت به سوال شما پاسخ دهیم.

 

2 دیدگاه

  1. سلام، تو پابجی موبایل تا جای ممکن موتور سه نفره سوار نشین چون نه کنترل درست خسابی داره نه تند میره، اما اگر مجبور شدید، چرخ جلوشو پنجر کنید، تعادلش بهتر میشه

نظرات خود را ثبت کنید