close
فروش ماشین در Forza Horizon 5

Auction House در بازی Forza Horizon 5 مکان خرید و فروش خودروهای کارکرده به صورت مزایده‌ای است. اگر ماشینی دارید که نمی‌خواهید یا ماشینی را می‌خواهید که در Autoshow قابل خریداری نیست، مسیرتان به Auction House برای خرید و فروش ماشین در Forza Horizon 5 خواهد افتاد.

در این مطلب می‌خواهیم با نحوه کار با Auction House برای درآمد داخل بازی و گرفتن ماشین‌های کمیاب آشنا شویم.

مطالب مرتبط:

Auction House چیست

Auction House اولین بار در فورزا هورایزن ۳ به بازی اضافه شد و از آن زمان یکی از اصلی‌ترین قابلیت‌های بازی شناخته می‌شود. این مکان نه تنها جای خوبی برای خلاص شدن از شر Audi RS5 هایی که بازی از Wheelspin ها به شما می‌دهد، بلکه جایی است که می‌توانید از آن میلیون‌ها Credit درآمد داشته باشید بدون این که کاری انجام دهید.

همچنین اگر ماشینی در Forza Horizon 5 وجود دارد که امکان خرید آن در Autoshow وجود ندارد، تنها جایی که می‌توانید آن را بخرید اینجاست.

در ادامه با نحوه کار با این قابلیت بازی، نکاتی برای شرکت در مزایده‌ها و نکاتی برای داشتن درآمد داخل بازی آشنا می‌شویم. ممکن است این کار دشوار به نظر نیاید، و واقعا هم نیست، اما همچنان نکاتی وجود دارند که باید از آن‌ها مطلع باشید.

فروش ماشین در فورزا هورایزن ۵

فروش ماشین در Forza Horizon 5

برای فروش ماشین در Forza Horizon 5 باید در Auction House آگهی ثبت کنید. برای این کار باید به بخش buy new & used cars در تب Cars در منو اصلی بروید.

آگهی ماشین به صورت مزایده‌ای مقداری با فروش نقدی تفاوت دارد. شما برای ثبت آگهی باید ۳ مقدار را مشخص کنید. Starting Price (قیمت پایه)، Buyout Price (قیمت نهایی) و Auction Length (طول مدت حداکثری مزایده)

  • قیمت پایه قیمتی است که خریداران باید از آن قیمت شروع کرده و پیشنهادهای خود را مطرح کنند. هر خریدار که بخواهد ماشین شما را بخرد باید قیمت بالاتری نسبت به خریدار قبلی پیشنهاد دهد.
  • قیمت نهایی حداکثر قیمتی است که می‌خواهید ماشین شما به آن قیمت فروش برود، اگر می‌خواهید سقف قیمت باز باشد می‌توانید یک عدد بسیار بالا برای آن تعیین کنید. در عمل این قیمت‌، قیمتی است که اگر یک نفر بدون توجه به قیمت‌های مزایده، ماشین شما را بخواهد می‌تواند با پرداخت این عدد آن را از مزایده خارج کند و به صورت مستقیم ماشین شما را بخرد.
  • طول مدت مزایده نیز مدتی است که در انتهای آن هر کس که بالاترین پیشنهاد را داده باشد، ماشین را با قیمت پیشنهادی خود خریداری خواهد کرد.

همچنین فراموش نکنید که اگر کسی روی آگهی شما پیشنهاد داد، حتی اگر پیشنهاد او برابر با قیمت پایه شما باشد و زمان مزایده به پایان برسد، امکان انصراف از فروش ماشین وجود ندارد و ماشین شما با همان قیمت فروخته خواهد شد.

زمانی که ماشین شما فروخته شد، دیگر فروخته شده‌است و تنها کاری که می‌توانید بکنید این است که پول آن را از inbox خود برداشت کنید.

نحوه محاسبات قیمت ماشین در بازی

مزایده ماشین در Forza Horizon 5

فروش مزایده‌ای ماشین در فورزا هورایزن ۵ اینگونه نیست که هر کس هر قیمتی خواست برای ماشین خودش تعیین کند.

Update 11 در Forza Horizon 4 ریاضیات محاسبات قیمت‌های فروش ماشین، مانند قیمت پایه و قیمت نهایی را تغییر داد و آن طور که به نظر می‌رسد همین ریاضیات برای فروش ماشین در Forza Horizon 5 نیز مورد استفاده قرار گرفته است.

حداقل قیمت پایه قابل انتخاب ۱۰ درصد ارزش ماشین است و حداقل قیمت نهایی ۵۵ درصد ارزش خودرو، حداکثر قیمت نهایی قابل تعیین نیز ۲۰ میلیون Credit است.

البته چند متغیر دیگر نیز در نحوه کارکرد مزایده Auction House تاثیرگذارند. به عنوان مثال اگر ماشین تیون شده و تقویت شده باشد یا رنگ آمیزی خاصی داشته باشد که توسط بازیکن لول بالایی انجام شده باشد، ارزش ماشین از نظر بازی بالاتر می‌رود

همچنین خود بازی از دیتا فروش ماشین‌ها برای ارزش گذاری ماشین‌ها استفاده می‌کند. بازی به مدت زمانی که طول می‌کشد تا هر مدل ماشین به فروش برود و این که در نهایت با چه قیمتی به فروش می‌رود توجه می‌کند و به صورت داینمیک ارزش ماشین‌ها را بر اساس این دیتا تغییر می‌دهد.

به این معنی که ارزش ماشین‌هایی که طرفداران زیادی دارند و با قیمت‌های بالاتر به فروش می‌روند بعد از مدتی بیشتر می‌شود و قیمت پایه آن‌ها افزایش پیدا می‌کند.

همچنین اگر کسی بخواهد تمام ماشین‌های کمیاب و غیر قابل خریداری موجود در Auction House در فورزا هورایزن ۵ را بخرد و باعث شود تا قیمت آن‌ها بالا برود تا آن‌ها را در آینده دوباره بفروشد، بازی متوجه این اتفاق می‌شود و از بالا رفتن قیمت این ماشین‌ها تحت تاثیر کار یک بازیکن جلوگیری می‌کند.

چه زمانی ماشین بخریم

فروش ماشین در فورزا هورایزن 5

اگر قصد خرید ماشین از Auction House در فورزا هورایزن ۵ را دارید، اولین کاری که باید بکنید این است که اگر ماشین مورد نظر شما در Autoshow نیز قابل خریداری است، سری به آنجا بزنید و قیمت آن را بررسی کنید.

ماشین‌هایی که می‌توانید بلافاصله و به صورت نو از Autoshow بخرید با قیمت کمتری در Auction House به فروش می‌روند. به همین دلی اگر قصد خرید اینگونه ماشینی را دارید می‌توانید با خرید آن به صورت کارکرده هزینه کمتری برای خرید این ماشین بپردازید.

اما اگر ماشینی را می‌خواهید بخرید که در حالت عادی قابل خریداری نیست، مانند ماشین‌هایی که جزء جوایر فصلی بازی هستند یا با FP خریداری می‌شوند یا با Wheelspin باز می‌شوند، بازار خودرو داخل بازی قیمت را تعیین می‌کند.

ممکن است ببینید که این ماشین‌ها بعد از اتمام فصل و دریافت جوایز که دیگر امکان دریافت آن ماشین وجود ندارد با قیمت‌هایی نزدیک به حداکثر قیمت ۲۰ میلیون Credit به فروش بروند. به این دلیل که هیچ راه دیگری برای گرفتن آن ماشین وجود ندارد.

زمانبندی فروش این ماشین‌ها هم اهمیت دارد، چرا که اگر در فصل جدید بازی به لیست جوایز آن فصل اضافه شوند، قیمت آن‌ها شدیدا ریزش خواهد کرد.

قیمت گذاری شما هم باید به نحوی باشد که منطقی به نظر برسد و هرچه زودتر خریداری با قیمت حداکثری که برای ماشین خود تعیین کرده‌اید آن را بخرد.

برای این کار باید آگهی‌های موجود از این ماشین را بررسی کنید و طبق آن‌ها برای ماشین خود قیمت تعیین کنید. به عنوان مثال اگر می‌بینید که به صورت متوسط قیمت نهایی و حداکثری برای ماشین شما ۱۰ میلیون Credit است، اگر شما قیمت خود را ۸ میلیون Credit قرار دهید ممکن است کسی پیدا شود که مستقیما و با همین قیمت ماشین را از شما بخرد.

به این دلیل که مشخص نیست که ماشین‌های ۱۰ میلیون Credit در نهایت با چه قیمتی فروش بروند و چه کسی آن‌ها را بخرد، اما اگر کسی حاضر باشد تا ۸ میلیون Credit برای این ماشین هزینه کند. مستقیما این کار را انجام می‌دهد.

چگونه از فروش ماشین در Forza Horizon 5 درآمد داشته باشیم

چند روش برای درآمد در Forza Horizon 5 از طریق Auction House وجود دارند که به طور غیر مستقیم به آن‌ها اشاره کردیم.

یکی از آن‌ها بالا بردن Tuning Level یا Painting Level خود و تقویت و تیون ماشین و اجرای طرح‌های خود روی آن است. سپس ارزش ماشین بالاتر می‌رود و می‌توانید آن را با قیمت بالاتر در Auction House به فروش برسانید.

این کار با دانلود شدن طرح شما یا تیون شما برای ماشین‌ها توسط افراد دیگر امکان پذیر است و اگر به لول ۲۰ در هرکدام برسید می‌توانید یک ماشین ساده را به صورت مزایده‌ای بخرید، روی آن کار کنید و آن را با سود به فروش برسانید.

روش دیگر انجام چالش‌ها و گرفتن ماشین‌های جوایز فصلی است که قابل خریداری نیستند. با دریافت این خودرو‌ها، صبر برای تمام شدن فصل و عدم امکان گرفتن این ماشین‌ها و فروش آن‌ها در Auction House می‌توانید درآمد زیادی داشته باشید.

ترفند اسنایپینگ

در گذشته می‌توانستید ماشین‌های خوبی را با قیمت بسیار پایین از این طریق تهیه کنید، اما امروزه با اضافه شدن سیستم هدیه دادن ماشین به دیگر بازیکنان انجام این کار دشوارتر و احتمال موفق شدن در آن کمتر شده‌است. این کار نیازمد صبوری و حوصله است اما اگر در آن موفق شوید می‌توانید ماشین‌های گران را با قیمت خیلی کم بخرید.

به عنوان مثال بگوییم که شما Lamborghini XXXX Forza Edition را می‌خواهید. فیلتر سرچ ماشین‌های داخل Auction House را روی این ماشین تنظیم کنید و قیمت Buyout را به کمتر از مقدار پیش‌فرض آن تغییر دهید.

حالا سرچ کنید و ببینید که آیا آگهی می‌بینید یا نه. احتمال زیاد نه، دوباره همین سرچ را انجام دهید، و دوباره، و دوباره و…

آن قدر این کار را انجام دهید تا یکی از این دو اتفاق بی‌افتد:

  1. یک آگهی ظاهر شود
  2. متوجه شوید که شما یک انسانید و علاوه بر نیاز به گرفتن این ماشین، نیازهای دیگری مانند تغذیه و خواب هم دارید. در این صورت کنسول را خاموش کرده و بعدا دوباره تلاش کنید

اگر آگهی ظاهر شد، اولا این که بسیار خوش شانسید؛ دوما باید سریعا عمل کنید تا کس دیگری آن را نگیرد.

وارد آگهی نشوید، همان چند ثانیه که طول می‌کشد تا مدل ۳ بعدی ماشین لود شود و نمایش داده شود کافی است تا شخص دیگری آن را بگیرد. به جای این کار از منو آگهی‌ها به صورت مستقیم و با کلیک Y روی کنترل منو گزینه‌های مزایده را باز کنید و مبلغ Payout را پرداخت کنید.

چرا می‌گوییم این ترفند در گذشته کارایی بیشتری داشت؟ به این دلیل که بزرگترین ارائه دهندگان ماشین‌های کمیاب با قیمت بسیار پایین‌تر از ارزششان بازیکنانی بودند که می‌خواستند از این طریق به بازیکنان جدید این امکان را بدهند که ماشین‌های گران قیمت را با قیمت پایین تهیه کنند.

آن ها در زمان فروش ماشین در Forza Horizon 5 از قصد قیمت Buyout ماشین را بسیار پایین تنظیم می‌کردند و تا دیگر افراد نیز بتوانند این ماشین‌های گران قیمت و کمیاب را تهیه کنند.

اما سیستم Barn Gifting به آن‌ها این امکان را می‌دهد تا به دیگر بازیکنان، بدون دریافت پول، ماشین هدیه بدهند و این افراد کمتر از Auction House برای این کار استفاده می‌کنند.

برچسب‌ها : Forza Horizon 5راهنمای بازی

3 دیدگاه

    1. با سلام، با توجه به این که فروش ماشین‌ها در Forza Horizon 5 به صورت مزایده‌ای انجام می‌شود و ماشین شما توسط افراد دیگر خریده می‌شود امکان فروش ماشین در حالت Offline وجود ندارد.

نظرات خود را ثبت کنید