close
بهترین اسلحه های فورتنایت

زنده مادند در فورتنایت و وین گرفتن نیاز به مهارت و شانس دارد. بهتر بازی کردن در Fortnite نیاز به داشتن اطلاعات از محیط بازی و استراتژی نبرد دارد، اما هیچ یک از این‌ها اگر اسلحه‌های خوبی را برنداشته باشید کارساز نخواهد بود. به همین دلیل قصد داریم تا با بهترین اسلحه های فورتنایت آشنا شویم.

البته انتخاب اسلحه و چیدمان لوداوت شما بسیار وابسته به سبک بازی شما دارد و مدیریت اقلام همراه‌تان نکته‌ای کلیدی و حائز اهمیت برای وین گرفتن است. به عنوان مثال نمی‌خواهید در قله کوه با دشمنی از راه دور مواجه شوید و تنها یک رایفل به دست داشته باشید یا به شکل مشابهی در نبرد نزدیک SMG یا Shotgun نداشته باشید.

بیشتر بخوانید:

بهترین اسلحه های Fortnite

در این راهنما بازی Fortnite به معرفی بهترین اسلحه های فورتنایت در هر دسته‌بندی اسلحه، معرفس دسته‌بندی کمیابی اسلحه‌ها و مفهوم آن‌ها، به علاوه نکاتی برای استفاده تاثیرگزارتر از هر اسلحه می‌پردازیم.

Chapter 3, Season 3 لیست بلندبالایی از تغییرات را به انبار سلاح فورتنایت آورده است و اسلحه‌‌های جدید، به علاوه برخی از اسلحه‌‌های مورد علاقه بازیکنان قدیمی را به بازی آورده است.

مطالب پیشنهادی:

 • اسکین‌های لو رفته فورتنایت
 • در فورتنایت ویباکس رایگان بگیرید
 • بهترین DNS برای بازی در پلی استیشن

رنگ‌های اسلحه‌ها و مفهوم آن‌ها

بهترین اسلحه های Fortnite

اسلحه‌‌های فورتنایت به چندین دسته تقسیم می‌شوند تا برای هر سبک بازی، حداقل  یک اسلحه مناسب وجود داشته باشد؛ از SMG گرفته تا Striker Burst Rifle. هر اسلحه در درجه‌بندی کمیاب بودن در یک دسته قرار می‌گیرد و مهم‌تیسن که از چه نوع اسلحه‌ای استفاده می‌کنید؛ اسلکه شما از نظر کمیاب بودن در یکی از دسته‌‌های زیر قرار می‌گیرد:

 • خاکستری: عادی
 • سبز: غیر عادی
 • آبی: کمیاب
 • بنفش: اپیک
 • نارنجی: لجندری (اسطوره‌ای)
 • طلایی: میتیک (افسانه‌ای)

اسلحه‌های کمیاب‌تر دمیج بیشتری وارد می‌کنند و باید در زمان مواجه شدن با بازیکنان دیگر حواستان به این مورد باشد، خصوصا اگر در مراحل پایانی بازی هستید. اگر در اواخر بازی در حال استفاده از یک اسلحه عادی باشید، اختمالا از پس بازیکنی که یک اسلحه کمیاب دارد بر نخواهید آمد.

اگر در هر مرحله‌ای از بازی، چه با کشتن بازیکن دیگر و چه روی زمین، اسلحه کمیاب‌تری از اسلحه خود پیدا کردید، حتما آن را بردارید. این کار باعث می‌شود تا در هر لحظه از بازی با شلیک خود بتوانید بیشترین دمیج را به دشمن بدهید.

داشتن اسلحه‌های خاکستری و سبز در اوایل بازی قابل قبول است، اما زمانی که نصف بازیکنان مرده‌اند و شما زنده‌‌اید، حداقل باید یک اسلحه آبی داشته باشید

البته در زمان تعویض اسلحه باید به نوع آن نیز توجه کنید و به عنوان مثال اگر مسلسل سبز دارید آن را با یک کلت یا پیستول آبی عوض نکنید. اگر می‌خواهید این کار را انجام دهید باید برای ادامه بازی خود برنامه جدیدی بریزید. آیا در سلیک با اسنایپر مهارت ندارید؟ پس حتی اگر یک اسنایپر لجندری هم پیدا کردید آن را برندارید.

بهترین اسلحه های فورتنایت در چپتر ۳ فصل ۳

بهترین اسلحه های فورتنایت فصل 3

با این که برداشتن هر اسلحه‌ای بهتر از گشتن در نقشه فورتنایت با پیک اکس خالی است، اما برخی اسلحه‌ها از بقیه بهتر هستند؛ به عنوان مثال بهتر است تا یک شاتگان پیدا کنید تا یک پیستول.

در ادامه به معرفی بهترین اسلحه های فورتنایت از هر دسته‌بندی می‌پردازیم.

DMR

DMR بهترین اسلحه دور برد در فورتنایت است که مزایای اسنایپر را بدون معایب آن به شما می‌‌دهد. شما می‌توانید با آن نقاط دور را ببینید و با سبک شلیک نیمه اتوماتیک آن پشت سر هم شلیک داشته باشید. با این که DMR دمیج کمتری نسبت به یک اسنایپر دارد، اما شلیک با آن راحت‌تر است و در هر بازی زمانی می‌‌توانید تعداد شلیک بیشتری داشته باشید.

با توجه به میزان کمیاب بودن و آیا این که به سر دشمن شلیک کنید، می‌توانید بین ۴۵ تا ۸۷ دمیج به او بدهید، به این معنی که یک بازیکن (با جان کامل) را می‌‌توانید با ۳ تا ۶ شلیک بکشید. این خصوصا زمانی کاربردی است که از راه دور چند شلیک به دشمن خود بکنید و او در ابتدا متوجه نشود که شما کجا هستید.

Hammer Assault Rifle

اگر از نظر شما DMR زیادی کند است یا کارکردن با آن زیادی دشوار است پیشنهاد می‌کنیم تا به دنبال Hammer Assault Rifle باشید. با توجه به سبک شلیک تمام اتوماتیک آن می‌توانید به سدگی دکمه شلیک را نگهدارید و این اسلحه تا زمانی که خشابش خالی شود به شلیک کردن ادامه می‌‌دهد.

اسلحه Hammer Assault Rifle با هر سلیک خود بین ۲۷ تا ۵۲ دمیج، بسته به کمیابی و نقطه برخورد گلوله منتقل می‌کند و می‌توانید با ۵ تا ۱۰ شلیک هر بازیکن را بکشید.

برای بازیکنان کم تجربه‌تر این اسلحه ایده‌آل است، کار کردن با آن ساده‌است، کاربردی است و به اندازه کافی دمیج دارد که در نبردهای دشوار مورد استفاده قرار بگیرد.

Auto Shotgun

بله، DMR شما را از راه دور ایمن می‌د، اما از نزدیک نیاز به اسلحه‌ای مانند یک شات گان خواهید داشت که قدرت بیشتری داشته باشد، یکی از بهترین اسلحه های فورتنایت برای نبرد نزدیک Auto Shotgun است که با قدرت زیاد و راحتی استفاده شناخته می‌شود.

با توجه به این که Auto Shotgun به جای استفاده از گلوله‌ از ساچمه استفاده می‌کند، شلیک آن پخش است و راحت‌تر و با دقت شلیک کمتر می‌توانید به دشمن خود دمیج دهید. به علاوه، نرخ شلیک بالای این اسلحه آن را خصوصا برای بازیکنان تازه‌کارتر مناسب می‌کند.

هر شلیک این اسلحه بین ۸۴ تا ۱۴۵ دمیج می‌‌دهد، یعنی شما با ۲ تا ۳ شلیک می‌توانید دشمن خود را در فاصله کمتر از ۹ متر بکشید. برای مبارزه‌های با فاصله بیشتر از آن Auto Shotgun تاثیرگزاری بسیار کمتری دارد؛ پس تنها در مواقعی از آن استفاده کنید که فاصله بسیار کمری تا انمی خود دارید.

اگر دشمن شما در فاصله بیشتر از ۹ متری شماست پیشنهاد می‌یم تا حتما از یک SMG استفاده کنید.

Combat SMG

و پیشنهاد ما و بهترین اسلحه فورتنایت برای مبارزه میدرنج Combat SMG است، به این دلیل که کارکردن با آن بسیار ساده است. بیشترین تاثیرگزاری این اسلحه در شلیک‌‌های با فاصله بیشتر از ۹ متر است.

هر شلیک Combat SMG بین ۱۷ تا ۳۸ دمیج، بسته به کمیاب بودن اسلحه و جایی که به آن شلیک می‌کنید، وارد می‌کند؛ به این معنی که حداکثر با ۱۵ شلیک می‌‌توانید دشمن خود را بکشید.

ممکن است میزان دمیج این اسلحه جالب به نظر نیاید، اما در فاصله‌های بیشتر از ۹ متر و با نرخ شلیک بالای این اسلحه، Combat SMG کشنده‌تر از Auto Shotgun است، اگر که در شلیک‌های خود دقیق باشید و تنها هد را نشانه بگیرید.

بهترین اسلحه های فورتنایت در هر کلاس

Assault Rife

با این که رایفل‌ها و مسلسل‌ها قوی‌ترین اسلحه‌ فورتنایت نیستند، اما پرکاربردترین آن‌ها هستند. این اسلحه‌ها نه برای مبرد نزدیک و نه دور بهترین گزینه نیستند؛ اما می‌توانند به دشمن شما دمیج بدهند تا شما به مکانی امن بروید. فقط تلاش کنید تا در چندین رگبار ۳ تا ۵ شلیکه از آن‌ها استفاده کنید تا بیشترین دقت را با بیشترین میزان شلیک داشته باشید.

بهترین اسلحه های Assault Rife در Fortnite موارد زیر هستند:

 • Hammer Assault Rifle
 • Striker Burst Rifle

Shotgun

شات‌گان‌ها برای استفاده دوربرد مناسب نیستند، مشخص است. اما اگر کسی نزدیک شما باشد می‌توانید با یک شلیک خوب زیر پای ان‌ها را بلرزانید. داشتن شات‌گان در کنار مسلسل ترکیب بسیار خوبی است و برخی از شات‌گان‌ها از بقیه آن‌ها بهتر هستند، پس در زمان به دنبال آن‌‌ها باشید.

چندین نوع شات‌گان مختلف در بازی وجود دارد، شامل: Pump Shotgun, Tactical Shotgun و Lever-action Shotgun. شات‌گان نوع Tactical بهترین نوع شات‌گان برای افرادی است که می‌خواهد نرخ شلیک بالایی با شات‌گان خود داشته باشند.

بهترین شات‌گان‌های فورتنایت موارد زیر هستند:

 • Auto Shotgun
 • Striker Pump Shotgun

SMG

با این که به اندازه مسلسل‌ها و شاتگان‌ها قوی نیستند؛ اما کاربری خود را در نبردها دارند، خصوصا زمانی که نیاز به یک اسلحه سبک و سریع برای کشتن انمی‌ها داشته باشید. همچنین اتوماتیک‌اند و اگر هول شدید می‌توانید دکمه شلیک را نگهدارید تا خودش کارش را انجام دهد.

خیلی‌ها SMG ها را دسته کم می‌گیرند، اما این اسلحه‌‌ها برای کسانی که توانایی خوبی در حرکت حین شلیک کردن دارند از شاتگان هم بهتر است و به راحتی می‌توانند تا آن‌ها در حال ریلود کردن ساتگانشان هستند، آن‌ها را بکشند.

بهترین اسلحه های فورتنایت از نوع SMG:

 • Combat SMG
 • Stinger SMG

Sniper Rifle

بیایید روراست باشیم، هر کسی نمی‌تواند یک اسنایپر خوب باشد، اما اگر اسنایپر تنها اسلحه‌ای است که توانستید پیدا کنید، از آن به خوبی استفاده کنید. برای این کار باید مدام در حال حرکت باشید و در موقعیت‌هایی بایستید که بتوانید افراد دیگری که در حال عبور هستند را بزنید.

اگر شلیک خوبی داشته باشید می‌توانید هر نفر را با یک شلیک هدشات بکشید.

بهترین اسنایپرها اسلحه‌ای زیر هستند:

 • Heavy Sniper Rifle
 • Boom Sniper Rifle

Pistol

بیشتر پیستول و کلت‌ها دمیج کمی دارند، اما اگر کلت‌های درست را پیدا کنید، کشنده خواهند بود. این نوع از اسلحه‌ها کندتر و عموما غیر اتوماتیک هستند و دمیج کمتری به دشمنان می‌دهند. اما داشتن کلت بهتر از هیچی است.

خوشبختانه اپیک در چند ماه گذشته چند کلت خوب به بازی اضافه کرده‌است که می‌توانید با آن‌ها دشمنان خود را غافل‌گیر کنید.

این‌ها بهترین کلت‌ها در بازی هستند:

 • Sidearm Pistol
 • Revolver

Explosive ها و اسلحه‌های خاص

به عنوان بخشی از فصل ۳، اسلحه‌‌های انفجاری و اسلحه‌های خاص زیادی برای انتخاب وجود ندارد، حداقل اسلحه‌‌هایی که از آن‌ها زیاد وجود داشته باشد. در فصل‌های قبل اسلحه‌های خاص یا قدرت بیش از حد داشتند، یا کار کردن با آن‌ها قاق داشت یا به اندازه‌ای که انتظار داشتید کاربردی نبودند.

اپیک اولویت خود را بر کاربردی کردن اسلحه‌های اصلی بازی مانند SMGها، Assault Rifleها، Sniperها و Shotgunها قرار داده. با این حال در این فصل اسلحه‌ای به نام Star Wars E-11 Blaster Rifle وجود دارد که کاربردی و کمیاب است و در عین حال دمیج بسیار زیادی وارد می‌کند؛ پس اگر این اسلحه را پیدا کردید، آن را بردارید.

بهترین اسلحه‌های خاص فورتنایت و انفجاری‌ها این موارد هستند:

 • E-11 Blaster Rifle
 • Grenade

این اسلحه‌ها از نظر ما بهترین اسلحه های فورتنایت هستند؛ اما در نهایت بهترین اسلحه‌ها برای شما بستگی به سبک و استراتژی بازی شما دارد. می‌توانید اسلحه‌های انتخابی خود را برای مدتی با این اسلحه‌ها عوض کنید تا تفاوتشان را بررسی کنید؛ اما اگر از کار با اسلحه خاصی خوشتان نمی‌آیند از آن استفاده نخواهید کرد؛ مهم نیست که چقدر دمیج می‌‌دهد.

برچسب‌ها : راهنمای بازیراهنمای فورتنایتفورتنایت

نظرات خود را ثبت کنید