close
باورهای غلط در مورد دورکاری

تصور اصلی که افراد از دورکاری و کار از خانه دارند این است افراد به صورت مستقل و از خانه خود کارهایشان را انجام می‌دهند. اما چه مقدار از این موضوع درست است؟ آیا فکر می‌کنید که افراد دورکار بازدهی کمتری دارند؟ این تفکرات صرفاً باورهای غلط در مورد دورکاری هستند.

باورهای غلط در مورد دورکاری

تفکرات اشتباه زیادی در رابطه با دورکاری وجود دارد و در این مطلب می‌خواهیم تا ۴ مورد از باورهای غلط در مورد دورکاری را نام ببریم و دلایل غلط بودن آن‌ها را بررسی کنیم.

 

افراد دورکار برای کار عادی تنبل‌اند

به طور کلی افراد تصور می‌کنند که تنبلی باعث کاهش بازدهی در زمان کار می‌شود. این یک باور غلط است. این افراد می‌بایست تا برای کار خود از خانه برنامه‌ریزی کنند، زیرا این افراد هم از خانه کار می‌کنند و هم کار خانه خود را انجام می‌دهند. به همین دلیل افراد دورکار تقریباً بلافاصله بعد از بیدار شدن از خواب شروع به کار می‌کنند.

یکی از مزیت‌های دورکاری افزایش بازدهی کارکنان است و دلیل آن شروع کار اول صبح است. در ابتدای روز علاوه بر عدم خستگی فرد دورکار بر کار خود متمرکز است و نه تنها کار خود را سریع‌تر، بلکه با دقت و کیفیت بالاتری به پایان می‌رساند.

 

باورهای غلط در مورد دورکاری

افراد دورکار در کار خود تنها هستند

از باورهای غلط در مورد دورکاری می‌توان به تنهایی افراد دورکار اشاره کرد. هیچ کاری بدون وجود ارتباطات به درستی انجام نمی‌شود و ایمیل، چت، تماس تصویری و ویدئو کنفرانس از بخش‌های اصلی ارتباطات افراد دورکار هستند.

استفاده از تأثیرگذاری ویدئو کنفرانس می‌تواند بیشتر از ملاقات حضوری باشد. همچنین دورکاری بدین معناست که افراد باید کارها را با راهنمایی‌های متری انجام دهند که می‌تواند نشان‌دهنده کارکرد افراد باشد.

 

درآمد مناسب از دورکاری بسیار راحت است

یکی از باورهای غلط در مورد دورکاری که افراد دورکار به آن‌ها اعتقاد دارند، درآمد بیشتر نسبت به کار عادی است. البته به دلیل عدم وجود رفت و آمد روزانه به محل کار و حذف برخی از هزینه‌های اضافی با ثابت ماندن حقوق شما درآمد شما افزایش پیدا می‌کند.

مهم نیست که در چه زمینه‌ای به دورکاری می‌پردازید، دورکاری روش ساده‌ای برای به دست آوردن درآمد بالا نیست. برخی از موقعیت‌های دورکاری درآمد نسبتاً ثابتی دارند، اما بسیاری از دورکاران در داشتن درآمدی مناسب برای خود به مشکل می‌خورند؛ اما بعد از یک سال افراد دورکار تجربه‌ی کافی برای مدیریت کردن مشتری‌های بیشتر را پیدا می‌کنند.

در دورکاری میزان درآمد شما به میزان تلاشی که برای آن می‌کنید بر می‌گردد.

 

دورکاری فرصت پیشرفت را محدود می‌کند

این مورد یکی از باورهای غلط افرادی است که در یک سیستم کار سنتی کار می‌کنند. اما با توجه به زمینه‌ی حرفه‌ای کاری که برای افراد دورکار وجود دارد این باور یک باور غلط در مورد دورکاری است. افراد دورکار می‌توانند به انجام حرفه‌ای که یاد گرفته‌اند و در آن خبره‌تر هستند بپردازند.

دورکاری یک صنعت وسیع است و فرصت‌های پیشرفت در آن بی‌پایان‌اند و با یادگیری هر حرفه‌ای می‌توانید به صورت دورکار به انجام آن بپردازید تا تجربه‌ی لازم را نیز از آن به دست آورید.

طبق آمار دورکاری در سال ۲۰۱۹ دورکاری به سرعت در حال پیشرفت است و گسترش دورکاری باعث از بین رفتن این باورها در آینده‌ای بسیار نزدیک خواهد شد.

برچسب‌ها : باور غلط دورکاریباورهای غلط در مورد دورکاریباورهای غلط دورکاریدورکاریکار از خانهمزایای دورکاریمزایای کار از خانهمزیت‌های دورکاری

نظرات خود را ثبت کنید