close
اخبار

نحوه فعالسازی و اتصال وب کم در ویندوز و تنظیمات آن

اتصال وب کم

ممکن است تا بخواهید تا در جلسه ویدئو کنفرانس شرکت نمایید و برای این کار وب کم مناسبی را نیز تهیه کرده‌اید؛ اما هرچقدر که تلاش می‌کنید نمی‌توانید تا وب کم خود را فعال کنید و از آن تصویر بگیرید. در این صورت به احتمال بالا نیاز به تغییر برخی از تنظیمات کامپیوتر ویندوزی خود برای فعالسازی و اتصال وب کم دارید. در این مطلب به نحوه انجام آن‌ها خواهیم پرداخت.

وب کم

وب کم چیست

وب کم که کوتاه شده عبارت “Web Camera” است به دوربینی گفته می‌شود که شما می‌توانید به کمک آن به برقراری ارتباط تصویری با کامپیوتر خود بپردازید.

امروزه تمامی لپتاپ‌ها مجهز به وب کم داخلی هستند، اما کامپیوترهای خانگی به دلیل استفاده از مانیتور جداگانه فاقد وبکم هستند و در صورت نیاز باید تا جداگانه به تهیه وبکم برای کامپیوتر خود بپردازید.

چرا وب کم جداگانه تهیه کنیم

اگر از یک لپتاپ برای کار استفاده می‌کنید و لپتاپ شما در حال حاضر یک وب کم داخلی در قسمت بالاd صفحه نمایش خود دارد چرا باید از یک وب کم حرفه ای برای برقراری ویدئو کنفرانس استفاده کنیم؟

وب کم

همانطور که در مطلب تفاوت وب کم حرفه ای گفتیم لپتاپ‌ها برای آنکه بتوانند ضخامت خود را به حداقل برسانند نیاز دارند تا پنل مربوط به صفحه نمایش خود را تا جای ممکن باریک کنند و با باریک کردن این پنل امکان اتصال وب کم با کیفیت بالا به دلیل وجود فضای کم از بین می‌رود.

به همین دلیل است که اگر می‌خواهید تا کیفیت تصویر وب کم خود را افزایش دهید بهتر است تا یک وب کم به صورت جداگانه تهیه نمایید. برای آشنایی با انواع آن‌ها می‌توانید مطلب بهترین وب کم ها را مطالعه نمایید.

اتصال وب کم در ویندوز به صورت دستی

برای تست آنکه ببینید اتصال وب کم با کامپیوتر برقرار شده‌است یا نه می‌توانید با کلیک کردن دکمه Start و تایپ عنوان Camera وارد نرم‌افزار دوربین ویندوز می‌شوید و می‌توانید با تغییر دوربین در حال استفاده با کلیک دکمه Change Camera از وب کم خود تصویر بگیرید و از برقرار شدن اتصال وب کم با کامپیوتر اطمینان برقرار کنید.

برای تغییر تنظیمات دوربین و میکروفون می‌توانید در بخش Start و تایپ عنوان Settings، سپس ورود به بخش System و Sound وارد شوید و نوع ورودی یا Input خود را انتخاب نمایید.

در ویدئوی زیر نیز می‌توانید روند طی کردن این مراحل را برای فعالسازی و اتصال وب کم به صورت دستی مشاهده نمایید.

نظرات خود را ثبت کنید