close
معرفی fc 24

بازی جدید فوتبال شرکت Electronic Arts با نام EA Sports FC 24 منتشر شده‌است و مقداری طرفداران بازی محبوب FIFA از این شرکت را سردرگم کرده‌است. در این مطلب به توضیح کامل این موضوع، معرفی FC 24 و این که FIFA 24 کی ارائه می‌شود می‌پردازیم.

معرفی FC 24

بازی FC 24 در واقع همان FIFA 24 است؛ اما به دلیل به پایان رسیدن قرارداد بین FIFA و شرکت EA دیگر نام این بازی نمی‌تواند عنوان فدارسیون فوتبال FIFA را داشته باشد. به همین دلیل این بازی با نام EA Sports FC 24 معرفی و منتشر شده‌است.

البته بازی FIFA 24 نیز در آینده‌ای نزدیک ارائه خواهد شد، اما نه به شکلی که تصور می‌کنید.

بیشتر بخوانید:

EA Sport FC چیست؟

معرفی EA SPORTS FC 24

EA Sports FC سری بازی فوتبال رسمی شرکت Electronic Arts است و اولین بازی این سری بازی FC 24 است. سری بازی FIFA که توسط شرکت EA ارائه می‌شد با FIFA 23 به پایان رسیده است.

این تغییر نام تنها به دلیل به پایان رسیدن قرارداد FIFA و EA برای ارائه بازی رسمی فدراسیون فوتبال جهانی با نام FIFA اتفاق افتاده است. FC 24 همچنان تمام مدهای بازی محبوبی که در بازی FIFA 23 دیده بودیم، از جمله Ultimate Team, Career Mode, Pro Clubs و… را دارد.

همچنین بازی FC 24 توسط فدراسیون FIFA لایسنس نیز شده‌است و با وجود این که نام FIFA در این بازی نیست، اما لایسنس برای تیم‌ها، کیت‌های هر تیم و لیگ‌ها برای این بازی وجود دارد.

به صورت خلاصه می‌توان گفت که بازی FC 24 همان FIFA 24 است که منتظرش بودیم، اما نامش تغییر کرده‌است.

آیا FIFA 24 منتشر می‌شود؟

این مورد که در آینده بازی با عنوان FIFA خواهیم داشت تایید شده‌است، اما این بازی از EA منتشر نخواهد شد و این یعنی بازی بعدی FIFA بازی کاملا متفاوتی نسبت به نسخه‌های قبلی خود خواهد بود.

این یعنی فدراسیون FIFA برای ساخت بازی FIFA بعدی باید به سراغ یکی دیگر از سازندگان بازی و احتمالا سازنده بازی که در حال حاضر بازی فوتبال مختص خود را دارد مانند PES یا eFootball خواهد بود.

البته این نکته را نیز در نظر داشته باشید که به احتمال خیلی زیاد بازی FIFA بعدی در سال ۲۰۲۳ میلادی منتشر نخواهد شد؛ به همین دلیل بازی FIFA بعدی FIFA 24 نخواهد بود و احتمالا FIFA 25 نام خواهد داشت.

نظرات خود را ثبت کنید