close
لوکیشن تمام کلاغ های اودین

در بازی ممکن است این کلاغ‌های سبز رنگ و درخشنده را دیده باشید، اگر نمی‌دانستید باید آن‌ها را نابود کنید! این کلاغ‌ها، کلاغ‌های خبرچین اودین در رئلم‌های مختلف هستند و با از بین بردن آن‌ها و تکمیل مرحله Odin’s Raven جوایزی دریافت می‌کنید. در این مطلب لوکیشن تمام کلاغ های اودین در God of War Ragnarok را به شما نمایش می‌دهیم.

کلاغ های سبز رنگ اودین

این کلاغ‌ها حکم دوربین‌های مداربسته اودین در رئلم‌های مختلف را دارند و شما وظیفه دارید تا آن‌ها را از بین ببرید. حتی اگر توجه کنید می‌بینید که بیشتر آن‌ها در رئلم‌های Vanaheim (رئلم Freyya) و Svartalfheim (رئلم کوتوله‌ها) هستند.

لوکیشن کلاغ های اودین

اگر به Niflheim (از سمتی که Brok در آنجا مغازه دارد) رفته باشید، در انتهای مسیر درخت بزرگی با کلاغ‌های طلائی رنگ وجود دارند که با ورود شما به این ناحیه این کلاغ‌ها شروع به خواندن دو بیتی‌های مختلف می‌کنند که مضمون همه آن‌ها آزادی از اودین است!

با کشتن هر یک از این کلاغ‌ها در واقع آن‌ها را آزاد کرده‌اید و با کشتن تعدادهای مشخص جایزه‌ای را دریافت می‌کنید. صندوق‌ها از سمت چپ و پایین به سمت بالا و سپس راست بالا به پایین باز می‌شوند.

در این لوکیشن ۶ صندوقچه وجود دارد که هر یک از آن‌ها با کشتن تعداد مشخصی از کلاغ‌های اودین باز می‌شوند.

۶ صندوق در این لوکیشن وجود دارد که به ترتیب نیاز به کشتن ۶، ۱۲، ۱۸، ۲۸، ۳۸، ۴۸ کلاغ دارند و به ترتیب جوایز آن‌ها Waist Armor، Wrist Armor، Waist Armor و ۳ Heavy Runic Attack است.

در ادامه با لوکیشن کلاغ های اودین در هر رئلم آشنا می‌شویم و پیدا کردن این ۴۸ کلاغ سبز رنگ را به کاری ساده تبدیل می‌کنیم.

لوکیشن Odin’s Ravens

متاسفانه کلاغ‌های اودین مانند نقشه قطعات سفینه فضایی در GTA V نیستند که تنها با دانستن لوکیشن‌‌شان بتوانید به آنجا بروید و آن‌ها را پیدا کنید. با وجود دانستن لوکیشن تمام کلاغ های اودین، نیاز به راهنمایی و در برخی از موارد، حل پازل برای رسیدن به آن‌ها دارید.

کلاغ های اودین در رئلم‌های مختلفی هستند، البته بیشتر آن‌ها در رئلم‌های Svartalfheim، Vanaheim و Midgard هستند و در برخی از رئلم‌ها اصلا کلاغی وجود ندارد.

همچنین اگر در حین انجام بازی و طی کردن مراحل این کلاغ‌ها را دیدید، می‌توانید آن‌ها را با تبر خود بزنید، اما توصیه می‌کنیم تا برای این کار عجله زیادی نداشته باشید، چرا که تا انتهای بازی ابزاری که به آن اشاره نمی‌کنیم را دریافت می‌کنید که انجام این کار را بسیار ساده می‌کند.

کلاغ های اودین در Vanaheim

کلاغ های اودین در Vanaheim
کلاغ های اودین در Vanaheim

Vanaheim رئلم بزرگی است و با توجه به دشمنی Aesir و Vanir کلاغ‌های خبرچین زیادی در این رئلم هستند؛ در واقع ۱۵ کلاغ در این رئلم هستند که با لوکیشن آن‌ها آشنا می‌شویم.

کلاغ های اودین در The Crater در Vanaheim
کلاغ های اودین در The Crater در Vanaheim

واناهایم رئلم بزرگی است و آن را به دو قسمت تقسیم می‌کنیم، بخش بالایی که The Crater نام دارد و بخش سر سبز پایین نقشه؛ با قسمت بالا شروه می‌کنیم.


۱- باید حالت روز را به شب ببرید و سپس به این لوکیشن بروید. رودخانه اصلی را به سمت شمال رفته و به سمت چپ بپیچید و از بین دو ستون دارای مشعل، وارد Crimson Dread’s Arena Lair شوید. هم مسیر دیوار سمت چپ خود ادامه دهید و در انتها به چاله‌ای می‌رسید که کلاغ روی لبه آن نشسته است.


۲- در این لوکیشن به یک غار می‌رسید، وارد غار شده و به انتهای آن بروید تا به لبه یک دره برسید، به سمت پایین و چپ نگاه کنید، کلاغ را می‌بینید.


۳- از همان غار کلاغ قبلی که وارد شدید، بعد از این که به سراغ طابوت قرمز رنگ برای لوت رفتید، دوباره با تاب خودرن مسیر پیش رو را ادامه دهید تا با لبه تصویر زیر سمت چپ برسید و زاویه پایین و چپ خود را نگاه کنید، کلاغ را می‌بینید.


۴- این کلاغ اودین در سمت غرب رودخانه و رعد و برق یخزده، روی یک سنگ نشسته است.


۵- این کلاغ در لوکیشنی که در نقشه می‌بینید و در کنار مغازه Brok است. برای راحتی می‌توانید Shop نزدیک این لوکیشن را در نقشه خود مشخص کنید و طبق راهنمایی نقشه به لوکیشن این کلاغ برسید.


۶- شکار این کلاغ مقداری دشوار است، ابتدا باید مرحله Return of the River را انجام داده باشید تا مسیر شما به سمت Ash Tyrant و این کلاغ باز شود. بعد از این کار زمانی که با قایق به این لوکیشن می‌روید، آن را روی دیوار سمت چپ خود می‌بینید، اما نمی‌توانید آن را از روی قایل بکشید. دو راه برای کشتن آن دارید:

  • به سمت شمال شرق مسیر خود را ادامه دهید، به اسکله برسید، دور بزنید، به زنجیری برسید که گیتی را باز می‌کند و از اینجا می‌توانید کلاغ را بزنید، اما با ابزار دیگری که در بازی دریافت می‌کنید.
  • مسیر خود را به سمت Ash Tyrant ادامه دهید و بعد از رسیدن به آنجا به گوشه جنوب غربی آنجا بروید، از آنجا می‌توانید کلاغ را با تبر خود بزنید.

۷- برای رسیده به این کلاغ نیر باید Favor یا مرحله Return of the River را انجام دهید. این کلاغ در پشت جایی است که Ogre که به سمت شما سنگ پرتاب می‌کند است. اگر ابزار دیگر را دارید می‌توانید قبل از انجام Return of the River نیز او را با هدف گیری امتحانی و از راه دور بکشید، در غیر این صورت باید Return of the River را به انجام برسانید، به لوکیشن Ogre رفته، او را بکشید و سپس می‌توانید کلاغ را نیز بکشید.


حالا به سراغ نیمه دوم و سرسبز واناهایم می‌رویم.

کلاغ های اودین در قسمت جنگلی Vanaheim
کلاغ های اودین در قسمت جنگلی Vanaheim

۱- این کلاغ را در حین انجام مرحله Creatures of Prophecy که دفعه دومی است که به واناهایم می‌روید، خواهید دید، او را که در لوکیشن شماره ۱ نقشه بالا و تصویر پایین دیدید، بزنید.


۲- برای رسیدن به این لوکیشن نیاز به ابزاری که در میان داستان بازی دریافت می‌کنید برای باز کردن مسیر خواهید داشت. اگر آن را باز نکرده‌اید به سراغ کلاغ بعدی بروید.

بعد از مبارزه با دشمنان در این لوکیشن سنگ را منفجر کنید تا مسیر حرکت شما به سمت کلاغ باز شود. بعد از عبور از این مسیر و تونل به سمت بالا و راست خود نگاه کنید تا کلاغ را ببینید، مراقب باشید که در این مکان از گیاه‌هایی که به سمت شما سم پرتاب می‌کنند وجود دارد.


۳- بعد از خارج شدن از کمپ Freyr به همراه Freya به سمت یک تونل می‌روید، پس از عبور از تونل از تخته سنگ‌هایی پایین می‌روید تا به پایین درخت برسید، به جای این مسیر به سمت چپ بپیچید و به سمت رودخانه بروید. در این لوکیشن کلاغ را در کنار یک حلقه بزرگ آبی رنگ می‌بینید. در شب باید به این لوکیشن بروید، وگرنه شاخه‌هایی میان شما و کلاغ وجود خواهند داشت که دسترسی شما به کلاغ را می‌بندند.


۴- برای کشتن این کلاغ باید مقداری پازل حل کنید. نزدیک Pilgrim’s Landing یک Berserker Gravestone وجود دارد (لوکیشن مشخص شده با علامت قرمز رنگ در تصویر زیر)؛ آن را در نقشه مشخص کرده و به آنجا بروید، باید از ساحل این نقطه به سمت لوکیشن کلاغ بروید. سپس در پشت سنگ قبر سازه خرابه‌ای وجود دارد، به آنجا بروید.

برای از بین بردن گیاه قرمز رنگ یک تیر Sigil بین مشعلی که کنار آن وجود دارد و خود گیاه بزنید تا بسوزد و از بین برود، سپس با تبر خود نگهدارنده‌های پل را بشکنید تا پل پایین بیاید.

از پل عبور کنید و دشمنان سمت دیگر پل را بکشید. سپس به سمت شرق رودخانه بروید و در اینجا لوستری قرمز رنگ (که از آن می‌توانید تاب بخورید) آویزان از درخت بزرگ می‌بینید که دو مشعل خاموش روی آن وجود دارد؛ باید مشعل سمت چپ را با مشعل سمت راست روشن کنید و این پازل را باید به شکل زیر حل کنید:

  1. با پرتاب تبر لوستر را آزاد کرده تا آزادانه آویزان و قابل حرکت باشد
  2. با شمشیرهای خود لوستر را به سمت راست تاب دهید تا مشعل سمت راست روی لوستر روشن شود
  3. صبر کنید تا لوستر از حرکت بایستد
  4. دو تیر Sigil، یکی روی مشعل خاموش چپ و دیگری روی مشعل چپ روی لوستر قرار دهید
  5. لوستر را با Blades of Chaos، اینبار به سمت چپ تاب دهید و زمانی که حباب‌های Sigil با یکدیگر هم پوشانی داشتند، تیر Sigil سومی را به مشعل روشن روی لوستر پرتاب کنید

بعد از روشن شدن مشعل گیاه‌های قرمز این لوکیشن را نیز بسوزانید و پل بعدی را با پرتاب تبر به سمت نگهدارنده‌های آن پایین بیاورید

بعد از عبور از پل یک صندوقچه می‌بینید و در سمت چپ و کنار آن کلاغ این لوکیشن را خواهید دید.


۵- باید از سمت Cliffside Ruins به سمت این لوکیشن بروید. باید از Cliffside Ruins بالا رفته، با Rune Slate مسیر خود را به سمت Goddess Falls باز کنید و از Veiled Passage مسیر خود را به سمت جنوبی‌ترین نقطه رودخانه ادامه دهید. سپس بعد از گذر از تونل Veiled Passage از زنجیر طلائی پایین بروید، به سمت راست و Lore Marker بروید. پشت آن کلاغ اودین روی یک شاخته درخت نشسته است، او را بزنید!


۶- از Mystic Gateway در Veiled Passage وارد واناهایم شوید، به سمت شمال بروید تا به درخت بزرگ برسید، سپس به سمت چپ بروید، مقدار جلوتر کلاغ بعدی را خواهید دید.


۷- این کلاغ اودین در مسیر اصلی در Veiled Passage قرار دارد. بعد از رسیدن به ساحل، به سمت رودخانه بایستید و بالا را نگاه کنید. کلاغ را خواهید دید.


۸- آخرین کلاغ اودین در واناهایم در منطقه Goddess Falls قرار دارد که در حین انجام مرحله با Freya می‌توانید آن را بکشید. این کلاغ از پایین آبشار قابل دسترس نیست، در طی مرحله که آبشار را بالا می‌روید، به بالای آبشار که رسیدید، کلاغ در بالای سر و نزدیک شما پرواز می‌کند و دور می‌زند.

زمانی که در حال پرواز درست به سمت شما بود، او را با تبر بزنید.


کلاغ های اودین در Svartalfheim

کلاغ های اودین در Svartalfheim
کلاغ های اودین در Svartalfheim

در Svartalfheim یا رئلم Dwarf ها یا کوتوله‌ها ۱۳ کلاغ دیگر وجود دارند که باید یک به یک به سراغ آن‌ها بروید، البته در ادامه به لوکیشن تمام کلاغ های اودین در این رئلم نیز آشنا می‌شویم و شما را برای رسیدن به آن‌ها راهنمایی می‌کنیم.


۱- بعد از این که مرحله Forging Destiny را تمام کردید و ابزار جدید خود را گرفتید به سراغ این کلاغ بروید. به جزیره Alberich Island بروید و به سراغ دیوار با حرفه‌ای که در تصویر شماره ۱ زیر می‌بینید بروید و به کمک ابزار جدید خود از دیوار بالا بروید. به سمت راست بروید و رمپ را رد شوید تا با آسانسور برسید. بعد از بالا رفتن با آسانسور به سمت چپ بپیچید و با تیرهای Sonic سنگ سبز رنگ این لوکیشن را بشکنید تا مسیرتان باز شود.

با ورود به این مسیر کلاغ را در حال پرواز خواهید دید، صبر کنید تا در دور زدن کلاغ، کلاغ به نزدیک‌ترین جای ممکن به شما برسد و با نشانه‌گیری او را بزنید.


۲- بعد از این که مرحله Forging Destiny را تمام کردید و ابزار جدید خود را گرفتید به سراغ این کلاغ بروید. به جزیره Alberich Island بروید و به سراغ دیوار با حرفه‌ای که در تصویر شماره ۱ زیر می‌بینید بروید و به کمک ابزار جدید خود از دیوار بالا بروید. به سمت راست بروید و رمپ را رد شوید تا با آسانسور برسید. بعد از بالا رفتن با آسانسور به سمت چپ بپیچید و با تیرهای Sonic سنگ سبز رنگ این لوکیشن را بشکنید تا مسیرتان باز شود.

مسیر جدید را تا انتها بروید و به سمت آسانسور سمت راست خود نگاه کنید تا سنگی که قابل شکستن است را ببینید. آن را بشکنسد تا لوستری که می‌توانید از آن تب بخورید با ارتفاع بالا برود.

از این جزیره کوچک بالا بروید تا به این لوستر برسید و روی پلتفرم چوبی بروید. سپس از طریق لوستر بعدی به جزیره روبه‌رویی بروید.

کلاغ این لوکیشن دقیقا در مقابل شما و در حرفه‌ای کوچک بین سنگ‌ها نشسته است.


۳- جزیره Lyngbakr Island در ابتدا در نقشه وجود ندارد و برای این که ظاهر شود باید مرحله Favor به نام The Weight of Chains را شروع کنید و بعد از انجام یا در حال انجام آن می‌توانید این کلاغ را پیدا کرده و بزنید.

در حین انجام مرحله و آزاد کردن سمت راست Lyngbakr به لانه سوسمارها می‌رسید، آن را نابود کنید و پشت آن نارنجک‌های منفجر شونده را می‌بینید.

یکی از آن‌ها را برداشته، از گیت میانی که در تصویر بالا در سمت چپ تصویر مشخص است به سمت دیگر بروید.

به سمت راست بپیچید، در اینجا سنگ‌های طلائی رنگ را می‌بینید که با یک منفجر شونده مانند نارنجکی که در دست دارید می‌توانید آن را بکشنید.

بعد از شکستن این سنگ‌ها به سمت دیگر پل بروید و به سمت راست خود نگاه کنید. در مقابل خود تونلی را می‌بینید که در تصویر زیر می‌بینید.

از تونل عبور کنید، حالا در مقابل خود یک صندوقچه و یک کلاغ در کنار آن می‌بینید که می‌توانید آن را بزنید.


۴- Althjof یکی از ۳ معدن فعال در Svartalfheim است که باید در مرحله Favor به نام In Service of Asgard از کار بی‌اندازید. برای پیدا کردن این کلاغ اودین به Althjof’s Rig بروید. بعد از وارد شدن به ساحل با قایق، از زنجیر طلائی بالا بروید و کلاغ در سمت چپ شما پشت چوب‌های شکسته خواهد بود.


۵- این کلاغ را نیز می‌توانید در حین انجام مرخله In Service of Asgard پیدا کنید. در حال رفتن به Radvinn’s Rig در لوکیشن که مشخص است، این کلاغ را نشسته بر روی یک قلاب خواهید دید.


۶- به سمت این لوکیشن بروید. از سنگ‌های طلائی با پرتاب نارنجکی که در نزدیکی آن‌هاست عبور کنید و زمانی که به مجسمه بزرگ رسیدید، سمت چپ را نگاه کنید تا کلاغ را ببینید.


۷- Watchtower زمینی است که Bay of Bounty را به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم می‌کند. برای رفتن به این لوکیشن بهترین راه از طریق Mystic Gateway نزدیک به آن است.

سپس به سمت غرب رفته و از Watchtower بالا رفته، آن را دور زده و به مسیر خود ادامه دهید تا به Draugr Hole برسید. اگر تا به حال اینجا نیامده‌اید ابتدا Draugr را بکشید و سپس با نگاه به آسمان کلاغ را در حال پداز در یک دایره می‌بینید.

مسیرش را یاد بگیرید و سپس در لحظه مناسب او را بزنید.


۸- در داخل شهر به سمت لوکیشن مشخص شده بروید. این کلاغ را خواهید دید.


۹- از طریق Mystic Gateway نزدیک این لوکیشن که در تصویر زیر می‌بینید وارد شوید و با عبور از تونل به بالای این صخره‌ها بروید.

اگر به سمت کوهی که ظاهری شبیه به چهره یک نفر دارد بایستید، کلاغ را در حال پرواز خواهید دید.


۱۰- در ادامه مسیر خود از کلاغ شماره ۹ به سمت The Forge بروید، بعد از عبور از یک مسیر باریک و تونل و رسیدن به بالای کوه این کلاغ را خواهید دید. این کلاغ را در حال انجام مرحله Forging Destiny و بعد از بدست آوردن ابزار جدید خود نیز می‌توانید بزنید.


۱۱- از طریق Mystic Gateway که در تصویر زیر بعد از اتمام بازی باز می‌کنید وارد شوید.

به سمت اسکله قایق و لوکیشن مشخص شده بروید، کلاغ را نشسته روی سنگ‌ها خواهید دید.


۱۲- اگر اولین بار است که به این منطقه (AppleCore) می‌آیید، یخ جایی می‌رسید که باید یک پازل را به کمک تبر خود و یخ زدن آب در قسمت‌های مختلف را حل کنید و از آن عبور کنید، بعد از حل پازل به جای آن که وارد در مقابلتان شوید، به سمت چپ بچرخید و کلاغ را خواهید دید.


۱۳- به لوکیشن مشخص شده در نقشه بروید تا به معدن برسید، در این نقطه از قسمتی که با فلش در تصویر بالا مشخص شده از زنجیر طلائی رنگ پایین بروید و به رودخانه پایین برسید، این نقطه نزدیک‌ترین نقطه به این کلاغ اودین است که در این منطقه مشغول پرواز است.


کلاغ های اودین در Alfheim

کلاغ های اودین در Alfheim
کلاغ های اودین در Alfheim

در این رئلم نیز ۱۰ کلاغ دیگر وجود دارند که باید آن‌ها را بزنید تا از شر کلاغ های اودین در این رئلم نیز خلاص شوید.


۱- برای این که به این کلاغ دسترسی پیدا کنید ابتدا باید ماموریت Song of the Sands را با آزاد کردن دو Hafgufa زندانی به اتمام برسانید.

سپس می‌توانید به این منطقه بروید، در آنجا از فنس سمت راست خود عبور کنید و از سکو مقابل‌تان بالا بروید. در اینجا چندین جنازه Dark Elf و همچنین کلاغی که در این لوکیشن است را خواهید دید.


۲- دومین کلاغ Alfheim در شمالی‌ترین نقطه نقشه، روی پل نوری کنار مجسمه Freyr در حال پرواز است. روی پل بایستید و با پرتاب تبر خود او را بزنید.


۳- این کلاغ در زیر زمین و همانجایی که The Elven Sanctum یا کتابخانه وجد دارد، است. از ورودی که در تصویر زیر مشخص شده‌است باید وارد شوید، اما برای آن که به این ورودی دسترسی پیدا کنید باید ماموریت Song of the Sands را انجام داده باشید تا طوفان شن از بین رفته باشد.

پس از شکستن ورودی به زیرزمین و وارد شدن به آن سمت چپ بروید تا کلاغ را در حال پرواز ببینید، مسیر پرواز این کلاغ به شکلی نیست که نقطه مشخص و راحتی برای زدن آن وجود داشته باشد، باید مسیر حرکت کلاغ را بررسی کنید، نشانه‌گیری خود را تمرین کنید و آن را بزنید.


۴- این کلاغ اودین نزدیک ورودی The Forbidden Sands است و اگر در حال حرکت به سمت این ورودی هستید، مقداری به سمت راست آن بروید و سنگ‌های بزرگ را پیدا کنید، ابن کلاغ روی این سنگ‌ها نشسته‌است که به علت فاصله زیاد برای زدن آن با تبر باید نشانه خود را مقداری بالاتر از خود کلاغ بگیرید تا تبرتان به او بخورد.


۵- این کلاغ در نزدیکی سازه که در این لوکیشن وجود دارد، روی شاخه درخت نشست و منتظر شماست که او را بزنید!


۶- به سراغ جمجمه اسکلت بزرگی که در این لوکیشن وجود دارد رفته و به سمت راست آن بروید، کلاغ این لوکیشن در چشم جمجمه نشسته‌است.


۷- به این لوکیشن بروید. سکویی را مقابل خود خواهید دید که باید از آن بالا بروید، سپس به سمت راست بپیچید و کلاغ را در حال پرواز به شکل عدد ۸ انگلیسی می‌بینید.


۸- با این کلاغ اودین را قبل از این که برای اولین بار با Twilight Stone (سنگ‌های بنفش رنگ) مواجه شوید، می‌بینید. بعد از این که از چند سکو بالا رفتید Light of Alfheim را دیدید، از چند لبه دیگر پایین خواهید رفت و مسیر خود را به سمت پایین در شکل یک دایره به سمت یک در ادامه خواهید داد. به این در که رسیدید سمت چپ خود را نگاه کنید، درختی را خواهید دید که کلاغی روی آن نشسته است.


۹- دومین کلاغی که در معبد نور وجود دارد را مدت کوتاهی بعد از این که Kratos و Tyr دو مجسمه بزرگ را از روی پل نوری به پایین می‌اندازند، می‌بینید. از یک Nornir Chest یا صندوقچه رد خواهید شد، با چند Elf روشن یا Light Elf می‌جنگید. بعد از آن به پله‌های دایره‌ای بروید. به دنبال یک بالکن در سمت چپ خود باشید و کلاغ را در یکی از آن‌ها خواهید دید.


۱۰- این کلاغ اودین را در حال حرکت به همراه Tyr و بعد از آن که Tyr روی یک Twilight Stone می‌پرد تا زاویه آن را برای شما تنظیم کند خواهید دید.

زمانی که از این قسمت عبور کردید، به سمت راست و جایی که یک صندوقچه Hacksilver و پلکان چرخشی وجود دارد بروید.

از پله‌ها بالا بروید تا به موقعیت تصویر زیر برسید و از لبه‌ای که در سمت چپ شما وجود دارد و در تصویر پایین مشخص شده‌است پایین بروید.

به سمت راست بپیچید و کلاغ را پشت یک طوری می‌بینید که نمی‌توانید مستقیما او را بزنید، اما می‌توانید با پرتاب تبر خود به Twilight Stone ها و بازتاب شدن آن روی سنگ‌ها کلاغ را بزنید.

و با زدن این کلاغ نیز کلاغ های اودین در Alfheim به پایان می‌رسند.


کلاغ های اودین در Midgard

کلاغ های اودین در Midgard
کلاغ های اودین در Midgard

در Midgard یا رئلم انسان‌های عادی نیز ۶ کلاغ دیگر وجود دارد که باید آن‌ها را شمار کنید. با لوکیشن کلاغ های اودین در Midgard آشنا می‌شویم.


۱- این کلاغ اودین را بعد از بالا رفتن از صخره‌هایی که در این لوکیشن وجود دارند می‌بینید. بعد از بالا رفتن از صخره‌ها می‌توانید به سمت چپ بروید و یا به سمت بالا مسر خود را ادامه دهید، به سمت بالا بروید.

بعد از این که به بالای صخره‌های تصویر بالا رسیدید باید با Raider ها بجنگید، بعد از این که آن‌ها را کشتید، به سمت E روی قطب نمای صفحه بچرخید و کلاغ را می‌بینید.


۲- این کلاغ در شمال شرق نقشه و منطقه‌ای به نام The Oarsman قرار دارد. به آنجا بروید، از دیوار بالا بروید، Nornir Chest را پیدا کرده و به سمت چپ آن بروید، اینجا باید یک Boss و افراد اطراف او را بکشید، سپس از زنجیر طلائی بالا بروید و کلاغ را در موقعیت تصویر زیر خواهید دید.


۳- این کلاغ اودین در سمت شرق Lake of Nine قرار دارد، جایی که قرارگاه Raider ها در یک غار وجود دارد و دو در بزرگ در کنار آن قرار دارد. به سمت در سمت راست بروید تا کلاغ اودین را ببینید.


۴- این کلاغ اودین در نزدیکی بخش جنوبی معبد Tyr قرار دارد که سازه دایره‌ای مرکز این نقشه است. در کنار این معبد و روی رودخانه یخ‌زده به صورت خلاف ساعت حرکت کنید تا کلاغ را پشت یک دیوار یخی ببینید.


۵- به این لوکیشن بروید و در حال حرکت سنگ بزرگی که زیر یک قابل است را پیدا کنید، کلاغ در پشت سنگ، داخل قسمتی شکسته از قایق قرار دارد.


۶- به سمت جنوب غرب نقشه Midgard و به سمت The Derelict Outpost بروید و مسیری که در مقابل خود مبی‌بنید را ادامه دهید تا به زنجیر طلائی برسید و از آن بالا بروید. در بالای زنجیر یک Mystic Gateway وجود دارد.

از اینجا با تاب خوردن، دو دره مقابل خود را رد کنید، اگر توجه کنید نقطه‌ای که از آن تاب می‌خورید قابلیت چرخیدن دارد، آن را بچرخانید تا از دره بعدی نیز عبور کنید. سپس به چپ بپیچید و از سکو مقابل خود بالا بروید. سپس کلاغ را می‌بینید.


کلاغ های اودین در Muspelheim

کلاغ های اودین در Muspelheim
کلاغ های اودین در Muspelheim

در این رئلم تنها دو کلاغ جاسوس قرار دارند که البته با توجه به این که تنها خطر موجود در این رئلم برای اودین Surtur است، طبیعی است که تمرکز زیادی به این رئلم نداشته باشد.


۱- تنها کلاغ اودین که در منطقه Burning Cliffs در Muspelheim وجود دارد را می‌توانید اولین بار که در بازی به عنوان Kratos به آنجا می‌روید بزنید.

برای رسیدن به آن بعد از این که از Mystic Gateway در Burning Cliffs وارد Muspelheim شدید، از لبه سکو نزدیک خود پایین بروید تا به جایی برسید که مسیر شما به دو قیمت نصب شده، به سمت راست نگاه کنید و کلاغ را خواهید دید.


۲- با این که با ورود به قسمتی که Surtur در آن مشغول به کار است صدای این کلاغ را می‌شنوید، اما تا زمانی که به صورت آزادانه و خودتان به آنجا نروید، نمی‌توانید کلاغ را بزنید. زمانی که دوباره به آنجا برگشتید به سمت شمال شرق نگاه کنید، کلاغ را در تصویر زیر خواهید دید.


کلاغ های اودین در Helheim

کلاغ های اودین در Helheim
کلاغ های اودین در Helheim

در این رئلم نیز تنها دو کلاغ وجود دارد و این دو کلاغ، دو کلاغ پایانی از کلاغ های اودین هستند و بعد از کشتن کلاغ‌های اودین در Helheim این ماموریت بزرگ به پایان می‌رسد.


۱- این کلاغ اودین نزدیک به Helgrind یا پرنده بزرگ محافظت کننده از ورودی ارواح در Helheim است؛ اما تا زمانی که مسئله Garm را رفع و رجوع نکرده باشید به منطقه‌ای که باید، دسترسی نخواهید داشت.

بعد از پایان این مرحله با ورود به Helheim به سمت شمال شرق در نقشه بروید تا به Shipyard of the Fallen برسید. سپس باید به پایین رفتن از مسیر حرکت خود به سمت راست این پازل را حل کنید:

با چرخاندن چرخ‌دنده‌ای که در سمت راست پل است در باز می‌شود و چرخ‌دنده‌های مقابل‌تان می‌چرخند، باید آن‌ها را در جای خود فریز کنید.

  1. روی چرخ‌دنده پایینی دو تیر بنفش شلیک کنید تا دایره‌ای بزرگ تشکیل شود.
  2. چرخ‌دنده مقابل Kratos را بچرخانید تا چرخ دنده مقابل‌تان ۱۸۰ درجه بچرخد.
  3. تبر خود را به سمت چرخ‌دنده پایینی پرتاب کنید تا با یخ‌زدن حباب‌ها، مکانیزم در یخ بزند، تبر خود را بردارید و از در عبور کنید.

با عبور از در یک Lore Marker یا تخته سنگ نوشته‌دار در مقابل شما وجود خواهد داشت که می‌توانید آن را مطالعه کنید، کلاغ نیز درقیقا در بالای آن نشسته‌است.


۲- بعد از این که به عنوان Kratos به Helheim برمی‌گردید، با رفتن به لوکیشن مشخص شده در نقشه کلاغ را در حال پرواز در تصویر زیر می‌بینید.


لوکیشن هر ۴۸ کلاغ اودین در بازی God of War Ragnarok را به شما معرفی کردیم؛ این کلاغ‌ها فقط در رئلم‌های Vanaheim, Svartalfheim, Alfheim, Muspelheim, Midgard و Helheim هستند تا برای اودین جاسوسی اتفاقات را بکنند.

البته نظر داستان بازی نیز تحدیدی برای اودین در Niflheim و Asgard وجود ندارد که بخواهد از آن با خبر باشد و از رئلم Jotunheim نیز احساس خطر نمی‌کند، چرا که تصور می‌کند که همه Giant ها را کشته است و از Ironwood نیز خبر ندارد.

برچسب‌ها : God of War Ragnarokراهنمای بازی

نظرات خود را ثبت کنید