close
اخبار

ویدئو کنفرانس موفق – ۵ روش برای حرفه‌ ای دیده شدن

یک تماس تصویی به روش‌های مختلفی می‌تواند کیفیت خود را از دست بدهد، خصوصاً زمانی که از تجهیزاتی با کیفیت پایین و یا اینترنتی با پهنای باند کم استفاده کنید. دلایل زیادی برای خراب شدن یک تماس تصویری وجود دارد؛ ممکن است سرعت کم اینترنت تصویری ثابت از شما را به طرف دیگر تماس نمایش دهد، ممکن است میکروفون شما صدایی غیر شفاف را منتقل کند. در این مطلب می‌خواهیم تا با معرفی نکاتی از برقراری جلسه ویدئو کنفرانس با کیفیت پایین جلوگیری کنیم.

برقراری تماس تستی

نیازی به برقراری یک تماس واقعی برای امتحان کردن کیفیت تماس خود ندارید؛ تنها کافی است تا تجهیزا خود را امتحان کنید تا مطمئن شوید که همه‌ی آن‌ها سالم‌اند و به درستی کار می‌کنند.

برخی از نرم‌افزارهای تماس مانند Skype قابلیت‌هایی مانند Pre-call Diagnostics دارند که می‌توانید به کمک آن‌ها از به درستی کار کردن وبکم و میکروفون خود اطمینان برقرار کنید.

بهتر است تا نحوه دیده شدن و شنیده شدن خود را قبل از این که وارد تماس شوید بررسی و تنظیم کنید.

پهنای باند مصرفی خود را کاهش دهید

زمانی که در یک تماس تصویری هستید، بسته‌های اطلاعات در حال انتقال از کامپیوتر شما توسط روترها و سرورها به دستگاه‌های مقصد است و به دلیل زنده بودن این تماس، هر گونه کندی و یا ضعف شما در ارسال این بسته‌های اطلاعاتی می‌تواند به برقراری جلسه‌ی ویدئو کنفرانس با کیفیت پایین شود.

با کاهش حجم این بسته‌های اطلاعاتی می‌توانید سرعت ارسال اطلاعات خود را افزایش دهید، به عنوان مثال اگر رزولوشن تصویر خود را از ۱۰۸۰p به ۷۲۰p کاهش دهید، کاهش زیادی در کیفیت تماس شما اتفاق نمی‌افتد، اما سرعت ارسال اطلاعات شما افزایش می‌یابد و از قطعی ارتباط و یا کندی ارسال آن‌ها جلوگیری می‌شود.

بیشتر پلتفرم‌های ببرقراری ویدئو کنفرانس این تنظیمات را به همین دلیل به شما ارائه می‌دهند، این تنظیمات توسط نرم‌افزار‌هایی که با برخی از وبکم‌های با کیفیت قابل استفاده‌اند مانند وبکم Logitech BRIO با نرم‌افزار Logitech Capture نیز قابل تغییراند. حتی می‌توانید تا این تنظیمات را به حالت خودکار در بیاورید و فریم‌ریت را اولویت بر رزولوشن قرار دهید.

تصویر خود را کنترل کنیم

مانیتور کردن تصویری که دیگران از شما می‌بینند اهمیت زیادی دارد. در وسط تصویر بودن، جلوگیری از دیده شدن زوایای نا مناسب اتاق، و بسیاری دیگر عواملی هستند که تنها با مانیتور کردن تصویر می‌تواند کنترل شود تا از راه اندازی ویدئو کنفرانس با کیفیت پایین جلوگیری شود.

البته باید مراقب میزان زمانی که به نگاه کردن به تصویر خود می‌پردازیم نیز بود، زیرا طرف مقابل تماس نباید احساس کند که توجه ما به نکته دیگری جلب شده‌است.

کنترل محیط اطراف خود را داشته باشید

احتمالاً کلیپ وارد شدن فرزند مجری BBC به اتاق او در مصاحبه زنده را دیده‌اید

جلسه ویدئو کنفرانس با کیفیت

این نکته که کنترل کامل محیط اطراف خود را در زمان تماس داشته باشید اهمیت بسیار زیادی دارد. این کنترل کامل می‌توانید به تجهیزات نورپردازی، طراحی اتاق و بسیاری دیگر می‌شود و هدف تمام آن‌ها متمرکز کردن توجهات به شماست. از عدم وجود وسیله‌ای غیر عادی در پس زمینه تصویر خود جلوگیری کنید. سعی کنید تا تصویر پس زمینه‌ای مرتب داشته باشید و از عدم وجود عاملی که می‌تواند حواس مخاطب شما را به سمت خود جلب کند اطمینان برقرار کنید تا از داشتن جلسه ویدئوکنفرانس با کیفیت پایین جلوگیری کنید.

ساده‌سازی، ساده‌سازی، ساده‌سازی

تولید کنندگان نرم‌افزار و سخت‌افزارهای برقراری ویدئو کنفرانس تلاش به ساده‌سازی رابط کاربری و نحوه استفاده از تجهیزات خود می‌کنند و دلیل این امر این است که رشد حوزه ویدئو کنفرانس به ساده‌سازی و در عین حال افزایش کیفیت تماس‌ها و جلسات ویدئو کنفرانس به عنوان وسیله‌ی ارتباطی روزانه دارد. به عنوان مثال تولید کننده‌ی تجهیزات ویدئو کنفرانس مانند لاجیتک به Plug and Play کردن دستگاه ویدئو کنفرانس خود می‌پردازند تا هر کسی قادر به برقراری یک جلسه ویدئو کنفرانس با کیفیت بالا باشد و نیازی به متخصص برای نصب، برقراری جلسه و کنترل آن وجود نداشته باشد.

جمع‌بندی

پس به ساده‌سازی محیط خود بپردازید، وبکمی مناسب و پلتفرمی توانا و کاربردی بیابید و محیطی را مختص برقراری تماس‌های تصویری درست کنید تا در زمان برقراری یک جلسه ویدئو کنفرانس نیاز به تنظیم محیط نداشته باشید.

نظرات خود را ثبت کنید