close
گیمینگ

تلویزیون ۲۰۲۲ سامسونگ با Gaming Hub دارای Nvidia GeForce و Google Stadia خواهد بود

تلویزیون 2022 سامسونگ

سامسونگ در سال ۲۰۲۲ و در نمایشگاه CES قرار است تا تجهیزات جالبی مانند ریموت کنترل‌هایی که با موج رادیویی کار می‌کنند و تلویزیون‌هایی را معرفی کند که برای این که بتوانید بازی کنید نیازی به نصب کنسول‌های بازی یا کامپیوتر به آن را نداشته باشید و بتوانید به کمک خدمات ابری در تلویزیون ۲۰۲۲ سامسونگ بازی کنید.

سامسونگ تایید کرده است که مدل‌های خاصی از تلویزیون‌هایش در سال ۲۰۲۲ در بخش Samsung Gaming Hub خود خدمات Nvidia GeForce Now، Google Stadia و Utomik Cloud Gaming را ارائه خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: بازی های PS4 2022

Google Stadia چیست

 

google stadia چیست

گوگل استادیا و موارد مشابه مانند Nvidia GeForce Now خدمات استریمینگ بازی ارائه شده توسط این شرکت‌هاست؛ به این معنی که شما برای بازی کردن دیگر نیاز به تهیه دستگاه و کنسول نخواهید داشت.

در عوض بازی شما در سرورهای گوگل یا Nvidia انجام خواهد شد؛ با هر دستور شما دستور به سرور ارسال شده؛ محاسبات و عملیات‌ها در آن انجام می‌شود و تنها تصویر بازی به تلویزیون شما مخابره می‌شود.

برای بازی با این پلتفرم‌ها شما نیاز به داشتن کنسول، دانلود فایل بازی یا هیچ یک از مواردی که در گذشته برای بازی در کنسول بازی یا کامپیوتر داشتید را نخواهید داشت.

این خدمات Cloud Based خدمات جدیدی هستند که قرار است تا در تلویزیون ۲۰۲۲ سامسونگ به شما ارائه شوند؛ با این تفاوت که به جای یک پلتفرم خاص این تلویزیون با تمامی این پلتفرم‌ها کار خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: گوگل استادیا

Gaming Hub سامسونگ

البته این امکانات در خود تلویزیون وجود ندارد و به کمک یک هاب که به تلویزیون متصل می‌شود به تلویزیون ۲۰۲۲ ساسمونگ اضافه خواهد شد.

همچنین Samsung Gaming Hub تنها مختص به گیمینگ در فضای ابری نخواهد بود؛ بلکه این سیستم با کنسول‌های بازی که به کمک HDMI به تلویزیون متصل هستند نیز کار خواهد کرد.

این به معنی قابلیت کار بازی‌های کلود و کنسول با یک دسته بازی است. این دسته بازی که به همراه خود تلویزیون ۲۰۲۲ سامسونگ ارائه می‌شود مانند دسته‌های بازی Playstation و Xbox با این کنسول‌ها کار خواهد کرد. همچنین شما می‌توانید از دسته‌های Playstation و Xbox نیز برای استفاده از Samsung Gaming Hub استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: نحوه اتصال ماوس و کیبورد به Playstation

همچنین این تلویزیون دارای قابلیت AI Gaming Technology خواهد بود که در صفحه خانه تلویزیون هوشمند شما بازی‌های پیشنهادی را به شما نمایش خواهد داد که البته ویژگی بسیار خاصی محسوب نمی‌شود.

البته ارائه کیفیت تصویر و صدای بسیار بالا همچنان توسط این تلویزیون برای گیمینگ تایید نشده است؛ به عنوان مثال این مورد که خدمات گیمینگ ابری Google Stadia و Nvidia GeForce Now قابلیت استریمینگ با کیفیت ۴K را دارند یا خیر هنوز مشخص نیست.

ما در حال کمک به همکارانمان برای ارائه بهترین کیفیت خدمات خود در پلتفرم خودمان هستیم؛ با نزدیک شدن به تاریخ معرفی و ارائه رسمی جزئیات آن را منتشر خواهیم کرد.

همچنین اگر یک تلویزیون هوشمند قدیمی‌تر از برند سامسونگ داشته باشید مشخص نخواهد بود که آیا در آینده به این خدمات دسترسی خواهید داشت یا خیر.

با ارائه این خدمات را با تلویزیون های ۲۰۲۲ سامسونگ آغاز کرده‌ایم و در تلاشیم تا Gaming Hub را در دسترس مشتریان بیشتری قرار دهیم.

البته جالب است که xCloud که خدمات ابری Microsoft Xbox Gaming است در این معرفی قرار ندارد؛ درحالی که در ماه فوریه سال ۲۰۲۰ همکاری را بین مایکروسافت و سامسونگ در خدمات ابری گیمینگ و ارائه شده xCloud در در یخچال هوشمند سامسونگ و برخی از گوشی‌های هوشمند سامسونگ دیدیم.

نظرات خود را ثبت کنید